הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

אימון אישי למשפחה המטפלת

5small

המפגש הקבוצתי, אישי מהווה מקום של שייכות, להבין ש"אני לא לבד"  ומאפשר ופותח להביא את הסיפור האישי של כל אחד ואחת בפורום .

בנוסף, מתקיים תהליך למידה וקבלת יידע ממוקד בנושאים הקרובים לתחום הדעת ולמטרות הקבוצה, באופנים מגוונים המאפשרים התנסויות ודיאלוגים של המשתתפים.

בעזרת מודל ולמידת כלים, המתאמן מתמקד בהעלאת מודעות בודק המתאמן איך מתאים לו להתנהל במצב הקיים תוך איתור הכוחות/המשאבים, זיהוי הערכים האישיים המניעים ו/או מעכבים ובניית מודל פעולה המתאים לו כדי לעבור מהמצב המצוי (הקשה להתנהלות) למצב הרצוי, המבוקש .

כך, באופן תהליכי שמכוון על ידי המאמן, בתמיכה של המאמן והמתאמנים בקבוצה המתאמן מזהה בצורה הטובה ביותר את המצוי והרצוי עבור עצמו באותה סיטואציה של החיים ויוצא מועם ולא בודד.

בנוסף, המתאמן יפעל ויהיה מעורב אקטיבית בקבלת ונתינת תמיכה מאנשים הנמצאים במצב דומה ויודעים ומוכנים לתת כתף ולהמליץ על מקורות מיידע, תמיכה ועזרה נוספים.  והעיקר, בסוף התהליך יהיה בידי המתאמן, חברים, ידע, מיידע, כלים, תכנית פעולה, מוסדרת המתאימה לו/לה על פי המשאבים האישיים, הכוחות והחסמים, הערכים המובילים לפעולה ומהרשתות התומכות העומדות לרשותו.

תהליך שכזה הוא שונה משירותי יעוץ- חד פעמי, הניתנים במוסדות רשמיים למיניהם. כאן ההצעה למענה תהליכי, מגוון ממוקד ונותן תוצאות על פי המתווה שהמתאמן מתאים לעצמו.

מבנה האימון האישי, משלב הכרות, שיחת הפתיחה, איתור הערכים כמנוע לדפוסי פעולה, איתור החסמים, עריכת מדרג פעולות על פי חוזקות ומשאבים של תחומי החיים, כתיבת הרצוי-האפשרי, גזירת יעדים, בחירת יעד מרכזי ובניית תכנית פעולה אישית/משפחתית ליישום.

האימון הקבוצתי יתמקד באותן אבני דרך, אך יתוסף לו היתרון במפגש הקבוצתי, קשירת קשרים לדיאלוג בקבוצה ומחוצה לה, מתן כיווני חשיבה, רעיונות, מקורות מיידע, התנסויות של האחרים ועוד עוד.

  יחד, זה הרבה יותר !!!

ההורים כגב שלנו

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: