פרופיל

המלצות

פרסומים ומדיה

דבר העורך דצמבר 2016

שלום לכולם,
חודש דצמבר חלף ועמו גם שנת 2016.
השנה האזרחית החדשה לפנינו, ברצוני לאחל לכולנו שנה אזרחית בריאה, מאתגרת ומאפשרת איש איש בביתו ובסביבתו. אני מבקשת להציע לראות את ההזדמנויות הטמונות בתפקיד המטפל העיקרי.

כבני המשפחה המטפלת, אנו פעמים רבות חווים את הקשיים והאתגרים. התקופה שבה משמש אדם כמטפל עיקרי (CAREGIVER) אינה פשוטה ויכולה להימשך זמן רב של שנים. לרוב מגיעים אלי לליווי ואימון אנשים עם מטענים רגשיים מורכבים ועם שחיקה מתמדת. במהלך האימון אנו מוצאים את הפתרונות ואת המענים האפשריים המתאימים עבור כל אדם בהתאמה אישית, מתוך המציאות האישית של כל אחד ואחת. כך אנו לומדים כיצד להפוך את האתגרים להזדמנויות. טיפ חודש דצמבר מתייחס לנושא "מי מטפל במטפלים", אני מזמינה אתכם להיכנס, לקרוא ולהגיב.

החורף עדיין בעיצומו ואנו אחראים על הסניור שגר לעיתים לבדו. החודש התפרסם באתר מאמר הסוקר 'דיכאון חורף' בקרב מבוגרים. יש להיות ערניים ולשים לב למצב רוחם, סימני דיכאון, להתאים את הבית לצרכים של המטופלים ולדאוג שלא יהיו לבד. על התאמת הבית למבוגר בתקופת החורף ניתן לקרוא כאן. אם אתם רואים כי הסניור במצוקה, יש לחשוב עם אנשי מקצוע על טיפול בדיכאון מקצועי. פעמים רבות הסניור/ית איבדו את בני זוגם ואת חבריהם שהולכו לעולמם, וגם אם הם לא שואלים באופן מפורש איך לצאת מדיכאון, יש לשים לב לסימנים באופן יזום.

יש הסבורים כי חלק מטיפול בסניור הוא תכנון וארגון יוזמות גדולות כגון נסיעה לחו"ל, טיולים ממושכים, אירועים משפחתיים גדולים שבהם יש הזדמנות 'לראות את כולם' ועוד. עם זאת, הניסיון מלמד כי דווקא אותם דברים קטנים שלא גוזלים זמן או אנרגיה רבה, הם אלה המעניקים משמעות ושמחה לחיי הסניור. למשל ארוחת ערב מצומצמת ביום שישי בערב, ביקור במהלך השבוע עם עציץ כמתנה, לשבת בצוותא לכוס קפה בשעה הנוחה לסניור, שיחת טלפון מהנכדים, טיול קטן לפארק הסמוך ושיחה נעימה על גבי ספסל.

ברצוני לעדכן אתכם על שני אירועים שנערכו החודש:

  • בתאריך 6.12.2016 ערכנו "שולחן עגול" מרתק בבנימינה. המפגש כלל בעלי מקצוע שונים במסגרת 'החצר הפנימית'. אלה הם בעלי מקצוע מסורים ומקצועיים הנותנים ידע, שרות ומידע לבני המשפחה המטפלת הרב דורית. איש איש בתחום המקצועי הייחודי לו המספק מענה מדויק ונגיש לצרכי בני המשפחה. אנו מזמינים אתכם לדף 'המומחים בחצר' באתר כדי להתרשם מהשירותים השונים שאנו מציעים.
  • בתאריך 22.12.2016 ערכנו מפגש הכרות וחשיפה של 'החצר הפנימית' למנהלי אזור בארץ ולהנהלת עמותת ער"ן. עמותת ער"ן בחרה את נושא הדגל שלה לשנת 2017 "עם הפנים לקהילה", ואנו בחצר הפנימית נלווה את המנהלים כגוף מקצועי ליישום התכנים שיבחרו בסניפים השונים בארץ באמצעות המרצים, אנשי המקצוע הייחודים שלנו.

לכבוד לי לברך שני מקצוע חדשים שהצטרפו ל"למומחים בחצר" –

  • קובי יפה – ניהול נכסים ופרויקטים.
  • מרים אוקונור – פתרונות מגורים ומעברי דיור לגיל השלישי.

אשמח לפנייתכם לטובת פגישת ייעוץ אישית. במהלך המפגש נכיר את הצרכים שלכם, את בן המשפחה שבו אתם מטפלים ואת האתגרים העומדים בפניכם. במסגרת הפגישות תקבלו כלים להעצים עצמכם לטובת התמודדות אפשרית עבורכם במצב הקיים. נלמד איך להפוך את האתגרים להזדמנויות וכיצד להעריך את הזמן עם הסניור באהבה ובהכלה.

שלכם,
דליה בורק
מאמנת אישית ומשפחתית לבני משפחה הרב דורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × one =