פרופיל

המלצות

פרסומים ומדיה

דבר העורך אוקטובר 2016

שלום לכולם,
חגי תשרי מאחורינו ועמם כל המפגשים המשפחתיים.
החודש עבר עלינו עם מפגשים מגוונים סביב שולחן החג עם המשפחה הקרובה ו/או החברים. הורות ומשפחה היא מערכת קשרים מורכבת שמשתנה תדיר והמקום, תפקיד של בני המשפחה, משתנה עם השנים. אחד המקומות שבני המשפחה מוצאים את עצמם, בשלב זה או אחר בחיים, הוא תפקיד חדש שנוסף להם כמטפל עיקרי (CAREGIVER) להורים/בני זוג או מי מבני המשפחה. אחת המשמעויות של תפקיד זה היא לדאוג גם למשפחתם הגרעינית וגם להורים/בני זוג, מי מבני המשפחה הזקוק במקביל. למרות האתגר הרגשי והמעשי, אני מניחה ומקווה, כי שילבתם באהבה ובהצלחה רבה את הוריכם או מי מהמטופלים במשפחה באירועים המשפחתיים השונים. על החשיבות בשילוב בני המשפחה המבוגרים בתקופת החגים ובכלל, אפשר לקרוא במאמר הבא. במאמר מסופר כיצד מערך התפקידים במשפחה נשאר קבוע, אף כי אנו הופכים למטפלים בבני משפחתנו, יקירנו. לקריאת המאמר…
 
במפגש שהתקיים בחצר הפנימית בנהלל בחודש אוקטובר נחשפנו לסיפורה המדהים של נגה צקוארי ולמסע המרתק שהיא עברה בחייה. במופע המחול שלה "לי לא איכפת", מתארת צקוארי את התאהבותה בצעיר ממנה, גילוי מחלת הסרטן וההתמודדות עם קשיי המחלה, באמצעות המחול. לנגה קשר מיוחד במינו עם אמה ושמענו בנשימה עצורה את סיפורן המרתק ומקום האם כמטפלת עיקרית. לקריאה נוספת על אירועי תרבות ופנאי שניתן להזמין. קיימת אפשרות מבורכת, להזמין את המופע בלוויית הרצאה.
 
אני שמחה לעדכן אתכם על כמה אירועים הצפויים לנו בקרוב:
  • בתאריך 9.11.2016 יתקיים באוניברסיטת חיפה כנס מטעם עמותת עמדא, ג'וינט ישראל ואוניברסיטת חיפה "אז מי חושב עלינו? דרכים חדשניות לטיפול במטפלים באנשים עם מחלת אלצהיימר". הכנס דן בבני המשפחה המטפלים באנשים עם מחלת האלצהיימר וירצו בו פרופ' חנוך ירושלמי ראש החוג לבריאות נפש קהילתית מאוניברסיטת חיפה, עדות של חולת אלצהיימר, יתקיימו בו סדנאות, רב שיח ועוד.
  • בתאריך 20.11.2016 בצהריים, במסגרת שבוע יזמות ארצית  שיתקיים במחצית נובמבר, שותפה החצר הפנימית – מיזם חברתי, ליום עיון בשיתוף מעו"ף עפולה בעמק יזרעאל, . פרטים באתר www.405060.co.il

החצר הפנימית מיועדת לתת מענה לבני המשפחה המטפלת. אנו שואפים להעלות את השיח הציבורי בנושא ולקרב בין הדורות בקהילה ובמשפחה הרב דורית. הקשר הרב דורי הוא קשר מורכב, על אחת כמה וכמה כאשר ההורה מתבגר וזקוק לעזרת ילדיו. אנו בחצר הפנימית מושיטים יד לבני המשפחה המטפלת ומציעים תהליכי אימון אישיים ומשפחתיים, סדרת סרטים בלוויית הרצאות, פעילות חברתית וקהילתית ועוד. כמו כן אנו מציעים מגוון שירותים בפריסה ארצית של המומחים בחצר, המספקים שירותי עריכת דין, עבודה סוציאלית, אימון, התאמת הבית לצרכי המבוגר ועוד.
נשמח לענות לכם על כל שאלה דרך האתר, דוא"ל או טלפונית.
שלכם,
דליה בורק, מאמנת אישית ומשפחתית לבני המשפחה המטפלת
החצר הפנימית – מרכז מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

nine + seventeen =