פרופיל

המלצות

פרסומים ומדיה

דבר העורך נובמבר 2016

שלום לכולם,
החגים מאחורינו, הסתיו בעיצומו ואנו מקווים לחורף משמעותי וגשום. השבוע התרגשנו לראות כיצד כבאים ואזרחים סייעוו לקשישים ופינו אותם מאזורי השריפה שהשתוללה באזורים שונים בארץ. זה הזמן להתעניין ולעזור לקרוביכם המבוגרים ולוודא שהבית שלהם מוכן לחורף. לצערנו אנו שומעים במהלך החורף על תאונות מצערות בקרב קשישים עקב שימוש לא תקין במוצרי חימום או לחלופין, עקב היעדר חימום מספיק. אנא וודאו אצל בתי הסיניור במשפחה שלכם את תקינות התנורים ואם יש צורך בכך החליפו לתנורים בטיחותיים, בדקו סדינים חשמליים, הזמינו בדיקה של מערכת החשמל וודאו שהבית שלהם יהיה מחומם דיו לקראת ימי החורף הקרים. כמו כן ודאו שההורים/בני המשפחה/שכנים עריריים יוצאים מביתם עם ליווי, כדי למנוע החלקה ומחלות מיותרות. על טיפים להכנת ביתו של הקשיש לחורף אפשר לקרוא במאמר הבא שהתפרסם החודש באתר: "טיפים לחורף למשפחה המטפלת בקשיש" מאת סמדר איתן.

על ההשלכות הרגשיות והמעשיות הכרוכות בתפקיד "המטפל העיקרי" בהורה או בבן זוג, אפשר לקרוא במאמר החדש שהתפרסם החודש באתר: "המטפל העיקרי (CAREGIVER) במשפחה". המאמר שופך אור, נותן ידע/מידע על הקשיים, אתגרים, הנלווים לתפקיד של מטפל עיקרי משפחה ועל ההזדמנויות הטמונות בקשר הרב דורי.

אני שמחה לעדכן אתכם על כמה הרצאות משמעותיות שערכתי החודש במסגרות שונות, במטרה להעלות את המודעות והשיח החברתי על המשפחה הרב דורית ולמטפל העיקרי (CAREGIVER) בה:

  • ביום 20.11.2016 הרציתי במעו"ף עפולה, במסגרת שבוע היזמות הארצי ביחד עם קרן תמיר בנושא: "חדשנות במתן שירותים – מציאת דרכים חדשות לשווק שירות ייחודי".
  • ביום ה- 30/11/2016 הופעתי בערוץ 10 בתוכנית "מחוץ לבועה", צעד נוסף להעלאת המודעות והנגשת המענים שאנו נותנים לצופים.

נוסף על כך אני מסבה את תשומת לבכם למסמך שפורסם החודש מטעם ביטוח לאומי ובו מודגש כי ועדות הערר בביטוח לאומי מתפקדות על תקן ועדה מייעצת ולא כוועדות ערר, תפקידן לסייע בהערכת התלות של הקשיש לקביעת אחוזי הזכאות שלו בביטוח לאומי. לוועדה אין זכאות להקטין או להגדיל זכאות ומי שמעוניין לערער על הקביעה צריך לפנות לבית הדין האזורי לעבודה במקום מגוריו. ניתן להתייעץ עם אחד מעורכי הדין של החצר הפנימית.
מאחלת לכולנו חורף נעים, בטוח וגשום.

שלכם,
דליה בורק, מאמנת אישית ומשפחתית לבני המשפחה המטפלת
החצר הפנימית – מרכז מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

החצר הפנימית מיועדת לתת מענה לבני המשפחה המטפלת. אנו שואפים להעלות את השיח הציבורי בנושא ולקרב בין הדורות בקהילה ובמשפחה הרב דורית. הקשר הרב דורי הוא קשר מורכב, על אחת כמה וכמה כאשר ההורה מתבגר וזקוק לעזרת ילדיו. אנו בחצר הפנימית מושיטים יד לבני המשפחה המטפלת ומציעים תהליכי אימון אישיים ומשפחתיים, סדרת סרטים בלוויית הרצאות, פעילות חברתית וקהילתית ועוד. כמו כן אנו מציעים מגוון שירותים בפריסה ארצית של המומחים בחצר, המספקים שירותי עריכת דין, עבודה סוציאלית, אימון, התאמת הבית לצרכי המבוגר ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

4 × two =