הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

דליה בורק

נעים להכיר

שמי דליה בורק, מאמנת אישית ו/או קבוצתית לבני משפחה המלווים ומטפלים במי מבני משפחתם. נוסף על כך, הקמתי את החצר הפנימית – מרכז יידע ושירותים למשפחה הרב דורית, מתוך רצון לבסס מרחב מוגן, פתוח ובטוח, המספק מידע, פתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה למי מבני המשפחה בנושאים מגוונים.

בתחילת שנות ה-50 לחיי החלטתי לפרוש ממערכת החינוך לאחר 28 של עשייה ונתינה. פרשתי בשיא ההצלחה על רקע בעיה בריאותית אורתופדית שפקדה אותי. זמן קצר לפני כן נפטר אבי פנחס פרידה ז"ל האהוב שעמו חווינו אמי כבת זוג, אחותי, אנוכי ובני משפחתי את המשמעות של ליווי בן משפחה יקר. לאורך כל חיינו חווינו אותו חזק, עצמאי ודעתן ומשכזה, חווינו את השינוי במצבו של אבא, העובר עם הזמן התדרדרות איטית של תהליכים גופניים. במקביל, מצאתי עצמי מתפקדת כאוזן קשבת, כתומכת לחברים ולמכרים שעברו תהליכים דומים. נוכחתי לדעת כי יש צורך במסגרת נגישה שבה אפשר יהיה לקבל תשובות על שאלות וצרכים העולים בתהליך ליווי בן המשפחה, כמו גם לקבל כלים וליווי מעשיים.

קרא עוד…..

line1

 ההכשרה שלי

לאורך חיי עבדתי בתחום החינוך הפורמאלי והאפורמלי בתפקידים מגוונים, החל ממורה לחינוך גופני ועד לניהול בתי ספר. את ההכשרה המקצועית שלי עברתי במוסדות אחדים:

–        תואר ראשון בחינוך וחינוך גופני במכללת וינגייט.

–        תואר שני באנגליה, במנהל מערכות חינוך M.A

–        קורס ניהול של משרד החינוך במכללת אורנים.

בקיץ 2013, בתחילת שנות ה-50 לחיי, יצאתי לפנסיה מוקדמת ממערכת החינוך לאחר 28 שנות עשייה ערכית, עקב בעיה אורתופדית. כאשר נאלצתי לעבור ניתוח להחלפת מפרק הברך, בחרתי להפוך את הקושי להזדמנות והחלטתי לבצע מהפך בחיי ולהפוך למאמנת. בחרתי ללמוד את תחום האימון ממוקד התוצאות, אישי/משפחתי/קבוצתי, ולהתמקד באימון בני דור הביניים, אלה המקבלים תפקיד נוסף באמצע חייהם, "כמטפל העיקרי במשפחה" – CAREGIVER.

קרא עוד…..

line1

 הקשיים בחיי שמהם צמחתי

אני מאמינה באִמרה הגורסת כי כל משבר הוא הזדמנות לשינוי, לצמיחה ולהתפתחות.

עברתי בחיי כמה משברים, שאילצו אותי להתמודד מקרוב עם האמונה הזו: תאונת דרכים קשה בגיל צעיר, פרידה כואבת מאבי ילדיי, ימים רבים של מתח ודאגה כשבתי נתקעה בנפאל ברעידת האדמה ב-2015 עד שחולצה בשלום, ניתוח אורתופדי מורכב שהוביל אותי לפרישה מעבודתי כאשת חינוך. בכל המקרים, הקפדתי ללמוד ולצמוח מהקשיים.

אחת התקופות המעצבות בחיי הייתה השנים שבהן ליוויתי את אבי המזדקן. גם כאשר מצבו הגופני התדרדר, היה חשוב לו לשמור על כבודו העצמי ועל עצמאותו לצד התלות הבלתי נמנעת בבני משפחתו. ההכרה במצבו והשיח השוטף בתהליך הפרידה היו אירוע מכונן עבורי.

 לצידי עומדים בני משפחתי המקסימה והתומכת, ובייחוד שלושת ילדי, המתנה הגדולה של חיי. זה השלב שבו אני קוטפת את פירות ההשקעה ונהנית מהפיכתם לאנשים נפלאים. אני מאושרת בזוגיות שנייה ארוכת שנים, אוהבת ומאפשרת, מוקירה ומודה על החברים שאיתי לאורך הדרך.

גם בתחום התעסוקה והלימודים צמחתי והתפתחתי לאורך עשרות שנים במערכת החינוך הפורמאלית והא-פורמאלית, עד לתפקידי ניהול. בשנים האחרונות, לאחר שסיימתי את לימודי כמאמנת אישית וניהולית, מצאתי עצמי עוסקת בשליחות משמעותית מתוך רצון לתת לרבים את הכלים ואת הכוחות בתקופה המאתגרת של ליווי הורים/בן-בת זוג. בחרתי להתמקד במתן כלים ותמיכה למשפחה הרב דורית מתוך ניסיוני האישי והכשרתי כמאמנת.

בניתי תוכנית, שבמסגרתה המטפלים העיקריים במשפחה יכולים לייצר עבור עצמם מקום שבו הם יפעלו באופן מיטבי במקביל להמשך חייהם הרגילים, על סמך הכוחות והמשאבים שיש להם. כך יוכל כל אחד להתוות דרך אישית ומשפחתית מושכלת וממוקדת עם תוצאות רצויות שהוא בוחר.

"מוטב לו לאדם לעבוד בשביל העתיד מאשר בשביל ההווה – משום שלכולנו הרבה יותר עתיד מאשר הווה"  (הרברט סמואל)

 

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: