פרופיל

המלצות

פרסומים ומדיה

"הזיקנה הצעירה"

כשאנו אומרים "הזיקנה הצעירה", למה הכוונה?
זהו מושג חדש ולא מוכר שעלה כמענה לצורך להגדיר אוכלוסייה גדולה שהולכת וגדלה עם הארכת תוחלת החיים. התקופה מאופיינת בכמה היבטים:

  • תקופת חיים בין גיל 55 – 75 היא ארוכה, ללא הבניה ומסגרת ברמה הלאומית.
  • יש בפרק חיים זה יתרונות לתכנון ויישום זיקנה פעילה בעלת איכות חיים חדשה. לעתים קרובות זו הזדמנות לעשות ולחוות את מה שוויתרנו, לא הספקנו או לא הצלחנו בעבר.
  • התקופה של הפרישה ממקום העבודה כתהליך שינוי מתמשך תוך אימוץ תעסוקה, פעילויות ותחביבים חדשים, מתרחשת בדיוק בתקופה זו של "הזיקנה הצעירה".

מי הם האנשים בקבוצה זו?
מהלך חיינו מחולק לקבוצות גיל, שייכות חברתית, מה שנקרא גם "קבוצות השווים". בקבוצות אלה נמצאים אנשים עם צרכים, התלבטויות ותחומי ענין משותפים, כגון תינוקות, ילדים, מתבגרים, בוגרים וצעירים. גם קבוצת "הזיקנה הצעירה" היא אחת מקבוצות השווים והיא כוללת את בני הגילאים בין 55-75. אנשים עסוקים, פעילים, יוצרים, תורמים, צרכנים בתחומים השונים, אלה שגם לעתים ילדיהם סמוכים עדין לשולחנם, עוזרים באופן אקטיבי בגידול הנכדים, תומכים ומלווים את ההורים הזקנים בני 80-90-100. ודאי שמעתם את המשפט:"ה-60 של היום זה ה-40 של פעם…" קבוצת גיל זו של "הזיקנה הצעירה", שידועה גם בשמה "דור הסנדוויץ'", עסוקה ועמוסה והיא "נולדה" עם הארכת תוחלת החיים בארץ ובעולם. 

לקבוצה זו אנו נותנים בחצר הפנימית מקום, מיקוד, מענים לצרכים ולגיטימציה רב ממדית. לא פעם במפגשים האישיים שלי כמאמנת אישית משפחתית לבני המשפחה המטפלת, באימונים האישיים והמשפחתיים, אני שומעת את המשפט: "עם הזקנים האלה אין לי מה להיות", כאשר היחס הוא לאישה בת 78 פעילה ואינטליגנטית…

אנו בחצר הפנימית מבקשים להנגיש גם לך ולמי ממכריך, חבריך ויקיריך במקום המגורים או בעבודה ידע, מידע וכלים. אנו פונים לכל אחד ואחת מכם המתקרב ו/או נמצא ב"זיקנה הצעירה" לעזור בתכנון וביצוע מיטבי המותאם לכל אחד ואחת על פי אישיותו ומצבו בתחומים שונים כגון תעסוקה, בריאות, ביטוח, זכויות, תמיכה ועזרה רגשית ופיזית.

נוסף על כך, אנו מבקשים להעלות על נס את ההזדמנויות הנפלאות החבויות בגיל "הזיקנה הצעירה" על ידי הרצאות, ימי עיון, סדנאות ממוקדות ושיח אישי/משפחתי.
יחד אתך נעלה את המודעות ונעזור לאנשים ליהנות מתקופה נפלאה זו בחיים!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

thirteen − six =