פרופיל

המלצות

פרסומים ומדיה

מוסקיטר – האפליקציה שתעזור לכם לקבל סיוע בעת מצוקה – מאמר שפורסם !

יזמי מוסקיטר: סלע יפה, שאול אבידב, דודו כהן וג'ייסון וולף
האפליקציה שתעזור לכם לקבל סיוע בעת מצוקה
נקלעתם לסכנה? מישהו רודף אחריכם? תוכלו להירשם במוסקיטר ולקבל מיד עזרה מחברים הקרובים למקום
שגיא כהן • 14.03.16

… מה החברה עושה בדיוק?

אנו מקימים קהילה בינלאומית של אנשים שיסייעו לאחרים בעת מצוקה. ההנחה היא שהעזרה הראשונה תמיד תגיע מעובר אורח בסביבה. אנו מזעיקים אנשים הנמצאים בקרבת מקום ויכולים להגיב מיד, הרבה לפני שיגיעו כוחות מקצועיים.

אחרי הורדת אפליקציית Musketeer (חינם לאייפון ולאנדרואיד) נרשמים עם מספר טלפון ופרטים אישיים — וכך הופכים החברים ל"מוסקיטרים". אפשר לענות לקריאות עזרה של אנשים בסביבתכם: במקרה הזה תוצג מפה עם מיקום הקורא לעזרה, ומצב צ'אט המאפשר לתקשר עימו. אם נקלעתם למקרה חירום לוחצים על כפתור העזרה, והקריאה מגיעה למוסקיטרים שנמצאים בקרבת מקום שיוכלו להיחלץ לעזרתכם.


… מי אתם?

החברה הוקמה ב־2013 על ידי היזמים, שאול אבידב, דודו כהן, ג'ייסון וולף וסלע יפה. שאול היה לקראת פרישה מהצבא כשהגה את הרעיון, סלע ודודו עסקו בעסקים פרטיים, וג'ייסון ניהל את חברת בטרפלייס בארה"ב וקנדה. כולנו היינו חברים לפני הקמת החברה.

… איך חשבתם על הרעיון?

הרעיון נולד בעקבות אירוע אונס שבו ניסתה אחת המותקפות להתקשר להורים. הבנו כי גם אם הייתה מצליחה להשיגם, ההורים לא היו יכולים לסייע בזמן רלוונטי כי היו רחוקים. אבל אם מישהו בקרבת מקום היה מקבל את קריאת המצוקה – היה יכול להגיב מיד ובסבירות גבוהה למנוע את האירוע.

… כמה כסף גייסתם?

גייסנו עד עכשיו 1.2 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים בישראל.

… כמה משתמשים יש לכם?

בישראל אנו מתקרבים לכ־50 אלף משתמשים. מוסקטר אומצה על ידי כמה מועצות מקומיות כמו עמק יזרעאל, ויש שיתוף פעולה עם מד"א, שבו אפשר לחייג למוקד מד"א דרך האפליקציה ולהעביר מיקום ופרטי האירוע.

… מהו המודל העסקי?

בשלב הזה אנו מתמקדים בבניית קהילה בינלאומית ולהפוך את העולם למקום בטוח יותר וטוב יותר. המודל העסקי יגיע בשלב מאוחר יותר מחברות ורשויות (בעולם) שלהן אינטרס לקבל קריאות מצוקה מאנשים הנמצאים באזור האחריות שלהן.

… אתם מגייסים עובדים חדשים?

אנו מגייסים מפתחים ונגדל מ־4 ל־8 עובדים בקרוב.

… למי האפליקציה כבר סייעה?

אישה שהלכה בנמל ת"א נבהלה מ־3 גברים שהלכו אחריה, ולאחר שלחצה על מוסקיטר בא לעזרה פנסיונר שאכל במסעדה קרובה. נער נפל מסוס ונפצע, וחקלאים שעבדו בשדה קרוב הגיבו לקריאה. אישה שמעה מישהו בדירתה בלילה, והשכנים הגיבו מיד.

קישור לאפליקציה: https://www.getmusketeer.com/landing-contacts/

One thought on “מוסקיטר – האפליקציה שתעזור לכם לקבל סיוע בעת מצוקה – מאמר שפורסם !

  1. אנחנו, כמו חברי אלונים רבים הורדנו אל הנייד את מוסקיטר והפעלנו כמה פעמים לבדיקה וגם לסיוע אמיתי…אני ואישי הפעלנו אותו גם בקוסטה ריקה ומצאנו שם כמה ישראלים עם מוסקיטרים בסביבה…לדעתי זהו מיזם חברתי מיוחד ומוצלח וככל שירבו המשתמשים כך הוא יהיה יעיל יותר…להתראות באירועים שמחים – אלקה יפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

three × four =