הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

חדש – סדרת הרצאות וסרטים / בואו נדבר על זה

"בני המשפחה המטפלת – אתגרים והזדמנויות"
סדרת מפגשים  – "בואו נדבר על זה"
הרצאה, סרט ושיח פתוח עם הקהל
 
החצר הפנימית" – מרכז מידע ושירותים למשפחה הרב דורית, שמה לה למטרה להעלות את המודעות לנושאים משמעותיים וחשובים הקשורים ליחסים בין דוריים, לטובת הסניור ובני משפחתו, להעלות על סדר היום הציבורי את השיח הפתוח והמאפשר בנושאים שנוגעים לכל אחד ואחת מאתנו בעבר, הווה והעתיד. כל אלה על בסיס המסר בו אנו מאמינים ולאורו אנו הולכים:
"בואו נדבר על זה, את/ה לא לבד" !
לחצר הפנימית חברו יחד בעלי מקצוע מיומנים, מנוסים ובעלי ידע רב בתחומם המקצועי. תחת מטריה זו אנו מציגים סדרת מפגשים חדשה וייחודית שבמסגרתה נפגש הקהל באופן ישיר עם נושאים אקטואליים שנוגעים בכל אדם בשלב זה או אחר של חייו. המרצים שופכים אור, מנגישים מידע וידע באמצעות הרצאה, סרט ושיח פתוח על נושאים מגוונים שבני המשפחה המטפלת פוגשים בחיי היום יום.
להלן הנושאים:
 
"יום הולדת עם גפילטע פיש"
בימוי: יוחנן ולר
הסרט עוסק ביכולת של האדם הקשיש להתמודד עם שינויי הטכנולוגיה, נותני השירות לאוכלוסייה המבוגרת, על הדרך המתאימה והנכונה לסייע ולהיענות לצורכיהם הייחודים (כספומט, סופר מרקט עם אינסוף מוצרים מעברים וכרוז ברקע שמציק, עם כרטיס מועדון, עם רופא שמסתכל רק במחשב, עם הניכור של פקיד הבנק ונהג האוטובוס).
· הסרט מתמקד במערכת היחסים בתוך המשפחה – הקשישה, בנה, כלתה, ונכדיה ואיכות הטיפול בקשיש.
line1
"המעבר"
הסרט מציג את הלחצים המופעלים על דור הביניים המטפלים בהורים הקשישים ואת דרכי ההתמודדות שלהם במשפחה, לאור הצורך במעבר האם לדירה אחרת, כיצד הדבר משפיע על הזקן, בני המשפחה? מה הם הגורמים הנלקחים בחשבון? מי הן הנפשות המשפיעות והמושפעות מהמצב וכיצד?
⦁ דרמה העוסקת ביחסים הבין דוריים במשפחה וטיפול הזקן על ידי בני המשפחה.
line1 "צער גידול הורים"
בימוי: חורחה גורביץ'
הסרט מתחיל ביום שבו משתחררת מלכה מהשיקום. מבחינתה של מלכה סיומו של האשפוז והחזרה הביתה מדגישים רק את בעיותיה, היא ישובה על כיסא גלגלים ויכולה לעשות רק מספר צעדים בעזרת ההליכון. מלכה אינה מסתדרת לבדה, האם טיפול הבית יספיק לה? במה יכולה המשפחה לסייע? האם מוסד הוא הפתרון ?
⦁ הסרט עוסק בבעיה הקשה של זקנים ומשפחותיהם לאחר יציאתם מאשפוז.
line1
 "רציתי שיהיה כמו פעם"
בימוי: חורחה גורביץ'
דרמה הפורשת בפנינו את בעיותיה של משפחה שבה האם חולה סיעודית, זקוקה לעזרה וילדיה מנסים להעניק לה אותה כמירב יכולתם. העזרה שהבנות נותנות לאם המשפחה מבטאת את התמודדות הילדים, שהם המטפלים העיקריים בהוריהם, בין האחים ועם מי מההורים?!? איך תתמודד האם לבדה בבית? איך המשפחה יכולה לסייע.
⦁ דרמה הדנה ביחסים בין בני המשפחה, היחסים הבין דוריים בכלל ואלו הנוגעים לאיכות הטיפול בזקן על ידי בני משפחתו.
line1
"ירושה"
 בימוי: חורחה גורביץ
סיפורה של משפחה שהלחצים הכלכליים של הבן הבכור מאיימים לקרוע אותה ומאלצים אותה להחליט בעוד ההורים בחיים בנושא הירושה. מה חשיבות החשיבה והתכנון המוקדם, השיחה הפתוחה עם כל בני המשפחה, קבלה וכיבוד רצון ההורים, גם אם יש לילדים צרכים אחרים?
⦁ דרמה העוסקת בזכויות הזקן והיחסים הבין דוריים במשפחה.
line1
 "מי רוצה להיות בריא"?
בימוי: יוחנן ולר. שחקנים: שלמה בר שביט ואתי גרוטס.
תזונה נבונה, הרגלי אכילה לאורח חיים מייטבי של האדם המבוגר.
מה ואיך עושים, עם מי נעזרים, מי יכולים להיות שותפים מקלים ? ועוד…
סרט הדרכה מקיף וממצה על תזונה נבונה של האדם המבוגר, המוגש בצורה הומוריסטית של משחק טלוויזיה פופולארי.
line1
 "אני לא ילד קטן"
בימוי: חורחה גורביץ'
סיפורו של זקן חולה אשר עושה את המרב בתנאי חייו להיות עצמאי. האם בית מוזנח מהווה סיבה לשלול ממנו את החופש שלו ולמנות לו אפוטרופוס? האם העובדה שחלק מכספו "נתרם" באופן מפתיע לעמותה מסתורית מהווה עילה טובה למנות לו אפוטרופוס?
סרט זה עוסק בסוגיה של מינוי אפוטרופוס לאדם זקן עם השתנות נסיבות חייו.
line1 "הצוואה "
בימוי צפי מליסדורף
משחק – רות פרחי
סיפורה של אישה, אשר לאחר מות בעלה, שהלך לעולמו ולא השאיר אחריו צוואה, ילדיה הבוגרים מפעילים עליה לחצים למכור את ביתה, הבית שבו חייתה כל חייה מאז שעלתה ארצה לאחר השואה. לילדים צרכים משלהם, כמו פירעון משכנתאות, תשלום חובות מעיקים ורצון לרכוש דירות עבור דור הנכדים. האם כל זה מצדיק את דריסת כבודה וצרכיה של האם ?
· במרכז הדרמה עומדת הסוגיה החשובה של כתיבת צוואה עוד בחייו של האדם.
line1 "זמן פרישה"
סרט תיעודי המשקף את המורכבות שבפרישה, דרך הצגת מצבם של אנשים ממגזרים שונים, בעלי אופי וגישות שונות. חרדה מפני פרישה, קשר למקום העבודה הקודם, מצב כלכלי לאחר הפרישה, אפשרויות תעסוקה חדשות, יחס החברה לפורשים וקבלת אנשים מבוגרים לעבודה במקום חדש, כל אלו מהווים נושאים מרכזיים בסרט חשוב זה.
· מטרת הסרט היא לשמש כלי עבודה לציבור המכינים לפרישה, בעבודתם עם הפורשים ולטובת כל אדם בחשיבה ותכנון פרישתו.line1
"החלון"
בימוי: רִבְקָטַל פיינה אביגיל
צעירה מורדת בת 22 נשלחת לדיור מוגן כדי לבצע עבודות שירות במקום מאסר בפועל, ונחרדת לגלות “בית קברות חי”. בין כל הזקנים מסקרנת אותה במיוחד יהודית, זקנה מתבודדת שאוהבת לשבת מול החלון הפנורמי ולהביט בים. בסופשבוע אחד, נפתח חלון הזדמנויות קטן, שבו מערכת היחסים בין שתי הנשים יכולה לסגור מעגל בחייהן.
– משמעות הרחבה והמגןןנת של המילה "חלון"  בכלל ובמארג הבין דורי בפרט – באה לידי ביטוי מייטבי בסרט זה
line1
"פריז על המים"
בימוי: הדס אילון
אחד משלושת הזוכים בפרס האוסקר של האקדמיה האמריקאית לסטודנטים בקטגוריית הסרט הזר לשנת 2014. הסרט מספר את סיפורה של בתיה (מרים זהר), שחקנית עבר מפורסמת, אשר לאחר שנים של תסכול מקצועי מקבלת הזדמנות לחזור למסך. אולם התרחשות בלתי צפויה ביום האודישן מאלצת אותה להתמודד עם בעלה (אילן דר) ועם סדר העדיפויות של חייה.
– מערכת יחסים זוגית, הגשמה עצמית מקצועית  בגיל השלישי, לצד התמודדויות עם קשיי מחלה באים לידי ביטוי בסרט זה.
line1
"המהפך"
בימוי: יוחנן ולר, שחקנים: ליה קניג ומוסקו אלקלעי
הסרט מציג בפנינו את הדרכים הנכונות לאחסון חפצים, ארגון הבית, שימוש בצבעים שונים, התקנת דלתות מתאימות, התאמת השירותים וחדש האמבטיה, שימוש בתאורה מתאימה בבית ובחדר המדרגות, השפעת שימוש בתרופות, איך להימנע מנפילות, טיפול בכף הרגל והתאמת נעלים, הימנעות ממפגעים סביבתיים, הדגמת אביזרי עזר מסייעים.
– הסרט בא להנגיש נושא באמצעותו ניתן ואפשרי להקל על המטופל ומשפחתו, עם ידע ועזרים פשוטים. 
line1
  • רצוי לבחור ולהרכיב את הסדרה על פי התאמה לקהל השומעים והדגשי המזמין. יש משמעות לתהליך של מספר מפגשים, מומלץ לא פחות משישה מפגשים של פעם בחודש כדי לייצר תהליכיות ועומק בין המשתתפים לנושא הראשי של בני המשפחה המטפלת.
  • ניתן להזמין כל הרצאה כיחידה בודדת.
  • יתכנו סרטים/נושאים נוספים בנושאים: צוואה, עובדים זרים, התמודדות עם הבדידות בגיל מבוגר, זוגיות ומיניות בגיל השלישי, הקושי בעזיבת בית, הקושי במרחק בין ההורים המבוגרים לילדיהם ונכדיהם ועוד.
  • מידע נוסף על "החצר הפנימית" מרכז מיידע ושירותים למשפחה הרב דורית ניתן למצוא ב- www.405060.co.il

ליצירת קשר להזמנת הסדרה יש לפנות לדליה בורק 050-3117123
bork22@gmail.com

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: