הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

נעים להכיר – דליה בורק

על עצמי לספר ידעתי….איך הגעתי ל

dalia

בתחילת שנות ה-50 לחיי,

עת הצטלבו להם אירועים משמעותיים בחיי: ההחלטה לפרוש ממערכת החינוך – בשיא ההצלחה, לאחר 28 שנה, מתוך בחירה ורתימת המערכת עקב בעיה בריאותית אורתופדית שלי. כל זאת זמן קצר לאחר פטירת אבי פנחס פרידה ז"ל האהוב שעמו חווינו אמי, אנוכי ובני משפחתי מה המשמעות של ללוות בן משפחה יקר, חזק, עצמאי, דעתן בתהליכים פיסיים המידרדרים וקורסים אט אט לאורך שנים.   בנוסף, מצאתי עצמי כאוזן קשבת, מייעצת, מלווה גם את חברותיי ומכריי  שעוברים תהליכים שונים, מאתגרים עם מי מההורים ואין בנמצא מסגרת נגישה, מאפשרת, שנותנת מקום ללמידת הנושא וקבלת כלים למציאת הכוחות והדרכים שמתאימות בדיוק לי…

היה לי ברור שיש כאן מקום לצרכים רבים שאין עליהם מענה.

ביררתי והבנתי מה ההבדל המהותי בין, מטפל, יועץ ומאמן והחלטתי לצאת וללמוד להיות מאמנת, מתוך ההבנה שרק באימון האדם עובר תהליך בו הוא המומחה הטוב ביותר של עצמו, ובעזרת הכלים האימוניים מזהה ומוצא את דרכי הפעולה , המשאבים והערכים המובילים שלו המתאימים לו ביותר. ליווי בין משפחה מצריך משאבים ודרכי התמודדות שונים, זה ממש לא פשוט לשוחח על כך עם כל אחד, אין כאן בעיה פסיכולוגית, האדם לא צריך ייעוץ מקצועי חד פעמי, האדם צריך ורוצה להבין, ללמוד ולקבל כלים שמתאימים רק לו !!!

למדתי לימודי הסמכה בטכניון ביחידה ללימודי חוץ להיות

כמאמנת מומחית -MCI     אישית, ניהולית ואירגונית.

כך, עם הכלים האימוניים לקחתי את התכנים, המיקודים שעולים על הפרק בכל מה שקשור בתפקיד של כל אדם כאשר הוא מגיע לסיטואציה בה הוא מתפקד גם כהורה לילדיו וגם כבן משפחה מטפל ובניתי את התוכנית האימונית "גם ילדים גם הורים" שניתן לחוות אותה באופן אישי/משפחתי ובאימון קבוצתי גם כן.

החזון שלי הוא: "בואו נדבר על זה"

לתת מקום, מרחב מאפשר, מלמד ומכיל לכל אדם המודע ומרגיש צורך לקבל תמיכה, כלים ויכולת להתמודד עם התפקיד הנוסף לו בחייו – טיפול וליווי בין משפחה.

העלאת המודעות, השיח הציבורי קהילתי הנוגע באספקטים מגוונים שיש לעלות על סדר היום הציבור, חברתי, קהילתי ומשפחתי. אני מודעת לכך שזה ממש לא "סקסי" לדבר על כך, אך משוכנעת שחשוב ביותר למקד מיידע, ידע, שיח-ציבורי, מתן כלים ומענים להתמודדות מיטבית בשעת הצורך.

למידה, הבנה וקבלת כלים = אפשר גם אחרת!

בנוסף, השאיפה שלי היא להגיע למצב שלנושא זה יהיה מקום טבעי לא רק שיש "לכבות את השריפה" או " להחזיק את הראש מעל המים" – שממש קשה ואי אפשר להחזיק מעמד, אלא כהנגשת מיידע כלים ולמידה טרום מצב אקוטי, בזמן שיש רצון וזמן ללמוד את הנושא ולקבל כלים בזמן שניתן להנות  מהביחד של כל בני המשפחה במשפחה הרב דורית.

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: