הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

פיתוח והכשרה

כל גוף פעיל, לומד ומתפתח חייב לייצר פעילויות ייחודיות וחדשות כמענים לצרכים המופנים אליו.

במהלך פעילותנו בחיי היום יום במישורים מגוונים עם גופים ואנשים רבים, ומתוך ה"אני מאמין" של החצר הפנימית, אנו מפתחים פעילויות ומסגרות הכשרה של ידע ומענים לצרכים העולים מהשטח בתחום המשפחה הרב דורית.

פיתוח שירותים ומענים חדשים הוא בסיס חשוב ועיקרי של החצר הפנימית, ששמה לה לדגל לייצר פעילויות שבהם מונגשים הדיאלוג והמענים לצרכים בתחום המשפחה הרב דורית.

קורה לא מעט שאין לנו מענים קיימים לצרכים המופנים אלינו. אם הנושא נמצא בהלימה מלאה לתחום העיסוק של החצר הפנימית, והשותף שהעלה את הצורך נכנס עמנו לתהליך של דיאלוג, בנייה ועבודה משותפת תוך כדי זיהוי ומיקוד הצורך, אנו ב"חצר הפנימית" לוקחים על עצמנו להיכנס לבדיקה ועבודה על פי השלבים הבאים:

–        הגדרת הצורך – מיקודו ובדיקת היקפו.

–        בדיקת הקיים/לא קיים (סקר שוק) באותו נושא.

–        בדיקת תשומות/תפוקות פוטנציאלים.

–        פיתוח המענה – תכנית פעולה מודולרית ישימה.

–        גיוס שותפים ומשאבים.

–        הכשרת והכנת הצוות המפעיל את המענה.

–        הפעלת המוצר/שרות כפיילוט בהליך של מעקב וליווי.

המטרה היא לפתח מענה מדויק ללקוח לצורך אישי, קהילתי וארגוני, תוך כדי ניצול משאבים בצורה המיטבית, כך שצרכים אלה יקבלו מענה בהווה, ובעתיד הקרוב.

החשוב ביותר הוא שהפיתוח יענה על הצורך!

קורס למלווים אישיים

אחד הצרכים המשמעותיים למשפחות הוא מציאת אדם אמין, מקצועי ומיומן שיוכל לשהות עם המטופל הזקוק לו ברמה האישית, חברתית, תפקודית.

המטרה היא לספק מענה רגשי-חברתי לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים/המבוגרת. להפיג במעט את בדידותם, להנעים את זמנם, לארח להם חברה ולעזור במציאת תחומי עניין וליווי בפעילויות פנאי. השירותים שאנו מספקים נותנים תמיכה ברמה הפיסית והרגשית. אנו פועלים ברגישות ובאדיבות רבה, מתוך כבוד, אהבה והבנה לצרכים הייחודיים של לקוחותינו.

קרא עוד….

line1

הוראת עברית לעובדים זרים

תושבים זרים גרים בקהילה של כל אחד ואחת מאתנו ומסייעים לאוכלוסייה המבוגרת. כדי להקל על השתלבותם ובמטרה לשפר את תפקודם ביצירת תקשורת טובה יותר עם המטופלים בחיי היום יום, אנו מציעים עבורם שעורי עברית. הלומדים מחולקים לכתות על פי רמת הידע בעברית בשיתוף עם גורם בקהילה המקומית.

קרא עוד…

 

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: