הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

קהילה וחברה

החצר הפנימית – מרכז מידע ושירותים למשפחה הרב דורית, שמה לה למטרה להעלות את המודעות לנושאים משמעותיים וחשובים הקשורים ליחסים בין דוריים, לטובת הסניור/המטופל ובני משפחתו. אנו שואפים להעלות על סדר היום הציבורי את השיח הפתוח והמאפשר בנושאים שנוגעים לכל אחד ואחת מאתנו כפרט וחברה בעבר, הווה והעתיד. כל אלה על בסיס המסר בו אנו מאמינים ולאורו אנו הולכים: "בואו נדבר על זה, את/ה לא לבד"!

אנו, בחצר הפנימית קשובים לקולות, לצרכים העולים מהשטח בחברה כולה ומייצרים מענים מדויקים תוך שיתופי פעולה מגוונים.

*תעודת בגרות חברתית

*"הקול בגיל" – פעילות בין דורית

*פרויקטים חד פעמיים…ואלה ההופכים ל"מסורת"

תעודת בגרות חברתית

החצר הפנימית מעורבת ושותפה בבניית תכנית המבוססת על ליווי ותמיכה לתלמידים הבוחרים לעשות תעודת בגרות חברתית. אנו מספקים ידע לאנשי צוותי החינוך, להורי התלמידים ולתלמידים הבוחרים להיות חלק מעורב בעשייה הקהילתית עם משפחות המאותגרות בטיפול עם מי מבני המשפחה, בתחום ייחודי שפוגש את הפרט במשפחתו הרב דורית האישית ו/או הקהילתית.

מתוך דברי מנכ"לית משרד החינוך: מלבד תפקידם של בתי-הספר בהבאה להישגים לימודיים-אינטלקטואליים, בתי הספר כמסגרת ערכית, תומכת ואכפתית, משלבת תכניות המקדמות והמטפחות מעורבות חברתית, קהילתית ואזרחית.

המטרה היא להכין את התלמידים לחיי קהילה וחברה בהווה ולקדם בעתיד את התפתחותם כאזרחים מעורבים ואכפתיים ומועצמים. אנו שואפים:

  1. לעורר בתלמידים מוטיבציה למעורבות חברתית, קהילתית ואזרחית ולמצוינות חברתית.
  2. להביא לתפישת ההתנדבות כדרך חיים.
  3. להביא להכרה ציבורית בערך התנדבות הנוער.

התכנית תאפשר לתלמיד למידה והתנסות, שיתרמו להתפתחות זהותו האישית והחברתית. בבסיס המתודי של התכנית נמצאת למידה חברתית, שהיא התנסותית במהותה. אנו בחצר הפנימית נציע מענים מגוונים לכל מי שיהיה חלק מהתכנית:

  • התנסויות קוגניטיביות – ידע על התחום.
  • התנסויות ערכיות ורגשיות – פעילויות חווייתיות, נוגעות ומאפשרות.

נספק הכשרה ומיומנויות נדרשות לתלמיד המתנדב ולצוות המוביל ואף ליווי, הדרכה והנחיה בדרכים שונות, כגון מעגלי שיח, סדנאות, פאנלים, סרטים, סיפורי מקרה ועוד.

"אדם עושה את שליחותו. אין אדם יוצא ידי שליחותו במחשבות נאות בלבד כי אם במעשים נאים. לא בכוונות טובות כי אם במעשים טובים. ולא פעם ביובל אלא פעם אחר פעם, כל ימי היותו אדם עושה את שליחותו כאשר היא נעשית עלילת חייו".

 line1

"הקול בגיל" – פעילות בין דורית

החצר הפנימית כגוף מקצועי  בנושא "המשפחה הרב דורית" מבצע פעילויות מגוונות, חברתיות ובין דוריות. הוא שותף לפעילות שבהן יפעלו גמלאים ובני ובנות נוער במשותף בקהילה, ומשתלב כגוף מקצועי בתוכנית ייחודית של משרד החינוך – מנהל חברה ונוער וג'וינט.

התכניות יופעלו במסגרת תכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" בקהילה החינוכית ביישוב/רשות הפורמאלית והא-פורמלית, מתחום הסניור במשפחה הרב דורית, בשיתוף גוף ברשות/ בישוב/ עמותה למען הוותיק וכדומה.

 line1

פרויקטים חד פעמיים…ואלה ההופכים ל"מסורת"

אנו מקבלים פניות של גופים, מוסדות וארגונים שבוחרים לתת מקום ומעוניינים ליצור ימים מרוכזים, חד פעמיים או רב שנתיים, בנושאים מגוונים הקשורים למשפחה הרב דורית/המטפל העיקרי במשפחה/ קהילה ומשפחה/דור הסנדוויץ'/ מי מטפל במטפל ועוד.

בזכות אנשי המקצוע, הידע, הניסיון ובעיקר הייחודיות שלנו בתחום, אנו בונים את המענה הנדרש למזמין, תוך כדי דיאלוג פתוח ושיתופי פעולה מגוונים.

דוגמא נפלאה היא רצון רשות/יישוב ליצור מסורת, אחת לשנה במועד נבחר וקבוע, להעלות את הנושאים הרלוונטיים לקהילה בדרכים מגוונות המותאמות לגילאים השונים לחוד ולמשפחה ההוליסטית יחד.

 

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: