הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

שאלות ותשובות

מה מאפיין ומייחד את החצר הפנימית?

מודעות – העלאת המודעות והשיח הציבורי בדרכים מגוונות, למען התמודדות אפשרית ומיטבית של בני המשפחה המטפלת עם תהליך הטיפול והשלכותיו בחיי היום יום.

מתן פתרונות מעשיים – הנגשת מענים ופתרונות ממוקדים, מקצועיים ומותאמים לצרכי בני המשפחה המטפלת, באופן ישיר החוסך משאבים (זמן, כסף), תוך כדי שאיפה לחסוך למטפל העיקרי ומשפחתו תסכולים וקשיים בדרך.

ידע ותמיכה – החצר הפנימית מספקת ידע, תמיכה, ליווי ושירות מקיף למשפחה הרב דורית. המטרה היא שבני המשפחה המטפלת יקבלו את מיטב המענים לצרכיהם במקום אחד, ולא יהיו לבד בסיטואציות המאתגרות במשפחה.

מי הם בעלי המקצוע/מומחים בחצר הנותנים מענים לצרכי המשפחה המטפלת?

החצר הפנימית היא "מטריה" המאגדת תחתיה אנשי מקצוע שונים וייחודים שנבחרו בקפידה, על בסיס אנושיות לצד מקצועיות! כל אחד בתחומו, וכולם יחד, מספקים מענים לצרכי המטופל ומשפחתו: ייעוץ, ליווי, תמיכה ומידע לבני המשפחה המטפלת.

למי פונה החצר הפנימית?

החצר הפנימית פונה לכל אדם שקיבל על עצמו באמצע החיים תפקיד חדש ונוסף של "מטפל עיקרי" (caregiver). האדם, שאינו יודע מה ואיך לעשות ולמי לפנות, מבקש לדעת וללמוד יותר על הנושא. הוא זקוק למענים עבורו ועבור מי מבני המשפחה ובעיקר מבקש לא להיות לבד ושיהיה לו עם מי לדבר ולשתף. החצר הפנימית פונה לילדים המלווים הורים, בן זוג המלווה את בן/בת זוגו, הורים המלווים ילדים ועוד.

מה החצר הפנימית מציעה?

החצר הפנימית ואנשי המקצוע שבה מספקים מידע, פעילויות הסברה, שותפות בפעילויות בקהילה להעלאת המודעות, למידה וכן מענה אישי ממוקד ומעשי. המענה האישי מיועד למשפחות המתמודדות עם טיפול בבני משפחה / בני זוג  וכולל מענה פרטני המספק התייעצויות, תמיכה וליווי על ידי מומחים בתחומים שונים לצרכים המשתנים של המשפחה הרב דורית לאורך הדרך.

 מה ההבדל בין אימון, ליווי וייעוץ?

אימון מיועד להגדיר מטרות על ידי המאומן ולחשוף ביחד אתו את הערכים המובילים, דרכי פעולה והמשאבים שיש לו כדי להגיע לתוצאות שאותן המתאמן הגדיר. ליווי לעומת זאת מיועד לסייע ולעזור לאדם בתחומים שונים, כגון פניה לרשויות, ארגון הבית ועוד. ייעוץ נעשה על ידי אנשי המקצוע וכולל ייעוץ מקצועי בנושאים שונים כגון דיני ירושה, ניהול נכסים וכולי.

מה השירותים הניתנים בחצר הפנימית?

החצר הפנימית מספקת שירותים של אימון, ליווי, ייעוץ מקצועי שבאים לתת מענה לשאלות העולות במהלך ליווי אדם במשפחה הרב דורית. במקביל אנו מציעים פלטפורמות מסוגים שונים המיועדים גם לתמיכה אישית וקבוצתית. אנו מקיימים פעילויות ושיתופי פעולה חברתיים לטובת העלאת המודעות לנושא ליווי וטיפול במשפחה הרב דורית במסגרת הרצאות, סדנאות סרטים, פעילויות בקהילה.

איך נרשמים לפעילויות הפתוחות לקהל הרחב?

אפשר להירשם דרך האתר, לקבל מידע דרך טופס "צור קשר" ואף ליצור קשר באמצעות טלפון ודוא"ל.

איך אתם עוזרים לבני המשפחה?

העזרה ותמיכה שאנו מציעים מהווים מענה לצורך הפונה, כאן ועכשיו, תוך כדי התאמה והפניה אישית לבעל המקצוע המבוקש. אפשרויות הסיוע שלנו מגוונות: שיחה אישית, ליווי וייעוץ אצל מומחים מקצועיים ואף פלטפורמות שונות של תמיכה אישית וקבוצתית.

 איך אתם משלבים את בני הנוער להיות מעורבים ואכפתיים?

אנו מציעים תכניות במסגרת מעורבות אישית ותעודת בגרות חברתית. בתכניות אלה ילוו בני נוער משפחות או יחידים הנמצאים בתהליך של סיוע לבן משפחתם.

איך אפשר לפנות/להזמין שרות אצלכם?

לאחר כניסה לאתר ו/או אם שמעתם עלינו ממקור אחר, תוכלו ליצור אתנו קשר באמצעות טופס יצירת קשר באתר. ניתן להתקשר אלינו ישירות ואפשר גם ליצור שירות קשר עם המומחים שלנו דרך לשונית 'המומחים בחצר'.

 

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: