הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

 • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
 • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
 • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

תרבות ופנאי

אחת המטרות שלנו היא: להעלות את המודעות ולייצר הזדמנויות לשיח חברתי בנושאים הקשורים ליחסים בין דוריים במשפחה ובחברה, לטובת הסניור/המטופל ובני משפחתו. השאיפה היא לתת מקום ולגיטימציה לנושא המטפל העיקרי
(CAREGIVER) במשפחה כבן "דור הסנדוויץ'", תחום הנוגע, פוגש כל אחד ואחת מאתנו בעבר, הווה ו/או בעתיד.                         כל אלה על בסיס המסר שבו אנו מאמינים ולאורו אנו הולכים:
 "בואו נדבר על זה, את/ה לא לבד"!

                                                               *סדרת הרצאות וסרטים 

                                  *הרצאות, פאנל, שולחנות עגולים, רב שיח

    *מפגשים ומופעים ייחודים המבוססים על סיפורים אישיים 

נושא המטפל העיקרי במשפחה, שכמעט ולא מדובר, מורכב מרבדים  אישיים ומשפחתיים מגוונים. אמרה לי מישהי: זה "לא 'סקסי' לשוחח על התפקיד החדש בחיי ומנגד הוא חלק מחיי שלי ומחיי כולנו בעבר/הווה ו/או עתיד!"

מה כולל התפקיד החדש המגיע לכל אחד מאתנו בשלב זה או אחר של החיים? איך מתכוננים אליו? איך לומדים עליו ועל המורכבויות וההזדמנויות שבו? איך יוצרים סביבה תומכת ומאפשרת?

על שאלות אלה ורבות נוספות אנו עונים בחצר הפנימית ואף יוזמים פעילויות שמטרתן לאפשר, להעלות ולהנגיש את הנושא לקהל הרחב, כדי שיעלה בשיח המשפחתי סביב השולחן המשפחתי באופן לגיטימי.

 סדרת הרצאות וסרטים

לחצר הפנימית חברו יחד בעלי מקצוע מיומנים, מנוסים ובעלי ידע רב בתחומם המקצועי. תחת מטריה זו אנו מציגים סדרת מפגשים חדשה וייחודית שבמסגרתה נפגש הקהל באופן בלתי אמצעי / ישיר עם נושאים אקטואליים שנוגעים בכל אדם בשלב זה או אחר של החיים. המרצים שופכים אור על נושאים מגוונים שבני המשפחה המטפלת פוגשים בחיי היום יום באמצעות הרצאה, סרט ושיח פתוח.

מצורף המידע על הסרטים והמרצים. ניתן להזמין כהרצאה בודדת ומומלץ כסדרה במספר מפגשים נבחרים.

בני המשפחה המטפלת – "אתגרים והזדמנויות"
הרצאה, סרט ושיח פתוח עם הקהל
קרא עוד…..

line1

 מפגשים ומופעים ייחודים מתוך סיפורים אישיים

 • מופע מחול – מופע מחול סוחף ומרגש המתאר מסע אישי על פי תקופות. המופע נוצר בעקבות התמודדות אישית מורכבת ומדבר לכל אחד מהצופים.
 • הרצאה – הרצאה מרתקת אינטראקטיבית של "מטפל עיקרי", מתוך סיפורו האישי עם אשתו הצעירה חולת האלצהיימר.
 • מפגש בגוף ראשון – מפגש עם "מטפלת עיקרית" שתיעדה לאורך זמן שיחות בינה לאמהּ. היא יצרה סרט מרגש ונוגע, ונוסף על ההקרנה מתקיים עם הקהל שיח פתוח.
 • סיפור אישי – "החיים אחרי המוות", זיכרונות בסיפור אישי, "לא יאומן המסופר"…
 • מופע סיטואציות – מופע הלוקח מצבים קיימים ומנגיש אותם בהומור, סאטירה ובשפה המאפשרת לגעת בתחושות הפנימיות של הקהל. שפה זו יוצרת תחושת שייכות ומסר של "אני לא לבד" בסיטואציה של המטפל העיקרי במשפחה, על המורכבויות המאתגרות שלו בתפקיד שאף אחד לא הכין אותנו אליו.

line1

 הרצאות, פאנל, שולחנות עגולים, רב שיח (בהתאמה לצרכי המזמין)

 • הרצאות – הרצאות ייחודיות של מי מבעלי המקצוע בחצר הפנימית בנושאים ייחודיים ומקצועיים, כגון: צוואות, אפוטרופסות, ביטוחים, התאמת הבית ומניעת נפילות, תמיכה וקבלת כלים להתנהלות מיטבית ואפשרית, נושאים כלכליים המעסיקים את המשפחה הרב דורית ועוד.
 • פאנל – פאנל אנשי מקצוע בנושאים שונים שנבחרים על ידי הגוף המזמין. הפאנל מבוסס על שאלות ונותן מקום להעמקה קצרה וממוקדת החושפת תחומי עניין אחדים, שכולם משמעותיים וחשובים להתמודדות בני המשפחה המטפלת.
 • שולחנות עגולים – מפגש אינטימי (עד 150 איש) המאפשר שיח פתוח בין המשתתפים, משתף את הקהל ונותן לו מקום לביטוי והכלה, בנוסף להרצאה/סרט/מופע המעלה סוגיה נבחרת.
 • רב שיח – סימפוזיון, כנס שבו מתארחים אנשי מקצוע הדנים בנושא מסוים, כולל מענה לשאלות מהקהל, כגון:
  • האם ניתן למות בכבוד? על "המתת חסד".
  • סוגיות משפטיות/כלכליות במשפחה הרב דורית, האם וכיצד?
  • דור הסנדוויץ' והמטפל העיקרי במשפחה – למה הכוונה?

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: