הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

דליה בורק נעים להכיר

שמי דליה בורק, ואני מאמנת אישית וקבוצתית לבני משפחה המלווים ומטפלים במי מבני משפחתם. נוסף על כך, הקמתי את החצר הפנימית – מרכז מידע ושירותים למשפחה הרב דורית, מתוך רצון לבסס מרחב מוגן, פתוח ובטוח, המספק מידע, פתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה.

בתחילת שנות ה-50 לחיי החלטתי לפרוש ממערכת החינוך לאחר 28 של עשייה ונתינה. פרשתי בשיא ההצלחה על רקע בעיה בריאותית אורתופדית שפקדה אותי. זמן קצר לפני כן נפטר אבי פנחס פרידה ז"ל האהוב שעמו חווינו אמי כבת זוג, אחותי, אנוכי ובני משפחתי את המשמעות של ליווי בן משפחה יקר. לאורך כל חיינו חווינו אותו חזק, עצמאי ודעתן ומשכזה, חווינו את השינוי במצבו של אבא, העובר עם הזמן התדרדרות איטית של תהליכים גופניים. במקביל, מצאתי עצמי מתפקדת כאוזן קשבת, כתומכת לחברים ולמכרים שעברו תהליכים דומים. נוכחתי לדעת כי יש צורך במסגרת נגישה שבה אפשר יהיה לקבל תשובות על שאלות וצרכים העולים בתהליך ליווי בן המשפחה, כמו גם לקבל כלים וליווי מעשיים.

החלטתי לצאת למסע העצמה אישי ובו למדתי את ההבדל בין מטפל, יועץ ומאמן. את ההכשרה המעשית כמאמנת מומחית-MCI אישית, ניהולית ואירגונית למדתי ביחידה ללימודי חוץ בטכניון. החלטתי ללמוד את מקצוע האימון, מתוך ההבנה שרק באימון האדם עובר תהליך שבו הוא בוחר לקחת אחריות ולעבור דרך כמומחה הטוב ביותר של עצמו. בעזרת הכלים האימוניים מזהה האדם במהלך תהליך האימון את דרכי הפעולה, המשאבים והערכים המובילים שלו, המתאימים לו ביותר למצב שעמו הוא מתמודד.

ליווי בן משפחה דורש משאבים ודרכי התמודדות מגוונים והאדם הנמצא במצב זה מתקשה לשוחח על כך עם כל אחד. בשונה מטיפול פסיכולוגי או ייעוץ מקצועי חד פעמי, בתהליך האימון האדם רוצה להבין, ללמוד ולקבל כלים המתאימים רק לו, מתוך המשאבים הקיימים בעולם הרגשי, הרוחני והמעשי שלו.

עם הכלים האימוניים שרכשתי והניסיון המעשי שצברתי בליווי בן משפחה, בניתי את תכנית האימונים "גם ילדים גם הורים". את התכנית אפשר לעבור הן באופן אישי והן באימון קבוצתי, והיא מיועדת לכל מי שמתפקד כבן משפחה מטפל וכהורה לילדיו. החזון שלי הוא "בואו נדבר על זה". אני שואפת לבסס מרחב המיועד לכל אדם המרגיש צורך לקבל תמיכה, כלים ויכולת להתמודד עם התפקיד הנוסף לו בחייו – טיפול וליווי בן משפחה.

במקביל לעבודתי כמאמנת וכמנהלת את החצר הפנימית, אני שואפת להעלות את המודעות ואת השיח הציבורי להתמודדות בן משפחה מטפל. העלאת המודעות תאפשר את הקלת המשוכות הבירוקרטיות ותאפשר שינוי חוקתי נדרש.

נוסף על כך, אני שואפת כי החצר הפנימית תתפקד כמקום המנגיש מידע, כלים ולמידה לפני שמגיעים למצב של אפיסת כוחות וכעסים העלולים להופיע אצל בן משפחה מטפל. הכנה ולמידה מראש יאפשרו לכם, בני המשפחה המטפלים, ליהנות מהקשר עם בן המשפחה הזקוק לליווי ולתמיכה, להעריך את הזמן שאפשר להיות עמו, לארגן את כל ההיבטים הבירוקרטיים הנדרשים בזמן וגם להמשיך לתפקד כהורים בעצמכם.

אני מאמינה כי העלאת המודעות, הנגשת ידע, מידע וכלים, תוך כדי בנייה נכונה של משאבים רגשיים ומעשיים, תקל על העומס הרגשי ותאפשר לכם לתפקד כהלכה בכל התחומים שבהם אתם פועלים – המשפחה המורחבת, המשפחה הגרעינית ומקום העבודה.

למידה, הבנה וקבלת כלים – אפשר גם אחרת!

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: