הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

 • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
 • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
 • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

אימון

האם אתם חוששים שכל האחריות בנושא ההורים המבוגרים תיפול על הכתפיים שלכם?

האם אתם מרגישים לבד במציאות המורכבת הזו? חשים לפעמים אשמים שאינכם מקדישים להורים מספיק זמן?

תהליך האימון אישי, משפחתי, קבוצתי ומקצועי מאפשרים לכם להעלות את המודעות, לקבל כלים ולעבור ממצב מצוי למצב רצוי. האימון מהווה מנוף להתחדשות, תוך כדי עיסוק בחוקותיו של האדם, בכישוריו וביכולת הגלומה בו.

אני, דליה בורק, מאמנת בעלת ידע וניסיון רב בתחום, מונחת על ידי התפיסה הבסיסית הגורסת כי כל אדם מבוגר הוא חכם ובעל ניסיון, ובידיו הידע והיכולת לקבוע את מטרות האימון לפי צרכים ממוקדים ואינדיבידואלים ומתאימים לו.

תפקידי כמאמנת הוא להוביל אותך כמתאמן לתובנות עמוקות, ליציאה מהמוכר והידוע ולבחירת אלטרנטיביות אישיות המתאימות בדיוק לך, כאשר את ארגז הכלים למימוש המטרות תלמד בתהליך האימוני אך הידע והמיידע על עצמך אתה מכיר ויודע בצורה הטובה ביותר.

הדברים המייחדים את האימון על פני תהליכים אחרים וביניהם המרחב שבו הוא מתבצע, כמו גם ראיית ההווה וזיהוי הרצוי בעתיד, כלומר המעבר מהמצב המצוי למצב הרצוי. ישנם כמה דברים המאפיינים את תהליך האימון:

 • מערכת היחסים בין המאמן למאומן היא שיווניית, פתוחה ומותאמת לקצב של המתאמן. אין בשיחת האימון שיפוטיות, ביקורתיות או דעה קדומה.
 • המאמן מקבל את המתאמן כאדם שלם היודע מה טוב עבורו ולכן האדם עצמו הוא זה שמכתיב את תהליך האימון.
 • במרחב האימוני האדם לוקח אחריות ושליטה מלאה על מהלך האימון.
 • כל הידע נמצא אצל המתאמן.
 • מתמקדים בעתיד ורק בעתיד.
 • בעזרת כלים המתאמן מזהה וממשיג את:
 • הערכים המרכזיים, דרכי הפעולה, המשאבים והחסמים שלו.
 • הגדרת התוצאה המצופה, ותכנית פעולה ריאלית.
 • מסע אל עבר התוצאות – ממצוי לרצוי

ייחודו של התהליך הוא בסיוע ובחיזוק האדם שמציאות חייו השתנתה. זו היא מסגרת המלווה, מעצימה ומאפשרת למתאמן לנהל את עצמו ואת חייו במהלך תקופה מאתגרת שלו או של מי מבני משפחתו. המסגרת מספקת לו כלים להתמודד טוב יותר עם ההווה, להציב מטרות ויעדים ראליים למימושם בעתיד הקרוב  תוך כדי קבלה, השלמה  והתפייסות עם  העבר, ההווה והליכה בטוחה אל העתיד הקרב.

לאחר אימון וקבלת כלים להעצמה אישית, אנשים חשים כי הזמן עם ההורים הופך להזדמנות/למתנה וכי הזמן עם מי מבני המשפחה הוא יקר מפז.

אני מזמינה אתכם לפגישת היכרות ראשון ללא עלות, כדי לשוחח על הקשיים שבפניהם אתם עומדים במהלך הטיפול בהורים/בני זוג.

אימון אישי/משפחתי – ממוקד תוצאות

כשהורינו בני/זוג מזדקנים והופכים מעצמאיים לתלויים באחרים, אנחנו חווים קשיים ארגוניים, רגשיים, כלכליים ואחרים. מודל האימון האישי הוא העצמה וקבלת כלים להתנהלות בטיפול בהורים/בני זוג מטופלים. המתאמן, שנמצא במצב של קושי, אי ודאות או קריסה רגשית/פיסית, עוצר במהלך האימון ובוחן את מצבו. המטרות במהלך האימון הן:

 • לזהות את המשאבים הפנימיים והחיצוניים שעומדים לרשותו.
 • לזהות את דרכי הפעולה האפשריים.
 • מה הם החסמים/פחדים וכיצד ניתן לעקוף אותם.
 • מה הם הערכים המובילים כל אחד מאתנו.
 • בעזרת המידע המתאמן בוחר תוצאה רצויה חשובה ומשמעותית עבורו – מרצוי למצוי.

בסופו של דבר המטרה היא להבין שכל המידע קיים בכל אחד מאתנו. במהלך התהליך האימוני אנו מקבלים כלים לזהות, להמשיג את הדברים, לקבל את הכוחות למה שאפשרי וליצור תכנית פעולה מעשית למעבר ממקום המצוי למקום הרצוי. כתוצאה מכל אלה מתקיים שדרוג באיכות החיים, תוך כדי איתור הכוחות הפנימיים שברשות כל אחד המתאמנים  ושימוש במשאבים שזוהו ולא היו בשימוש עד כה.

קרא עוד…

line1

אימון קבוצתי

המפגש הקבוצתי מהווה מקום של שייכות, להבין ש"אני לא לבד" ומאפשר להביא את הסיפור האישי של כל אחד ואחת בפורום. נוסף על כך, מתקיים תהליך למידה וקבלת ידע ממוקד בנושאים הקרובים לתחום הדעת ולמטרות הקבוצה, באופנים מגוונים המאפשרים התנסויות ודיאלוגים של המשתתפים.

בעזרת מודל ולמידת כלים, מתמקד המתאמן בהעלאת מודעות. במקביל הוא בודק איך מתאים לו להתנהל במצב הקיים תוך איתור הכוחות/המשאבים, זיהוי הערכים האישיים המניעים ו/או מעכבים אותו ובניית מודל פעולה המתאים לו כדי לעבור מהמצב המצוי (הקשה להתנהלות) למצב הרצוי, המבוקש.

קרא עוד….

line1

אימון מקצועי

כל הנאמר על הדרכים, המאפיינים והכלים של האימון האישי באים לידי ביטוי גם באימון האישי לבעלי מקצוע. מטרת האימון לבעלי מקצוע הוא למקד ולהעצים את המתאמן בתחום העסקי שלו, תוך כדי מיקוד הייחודי, האטרקטיבי והערכים המוספים שהוא מביא בתחום התעסוקה.

נוסף כל אלה הוא פיתוח מוצרים חדשים, הנותנים מענה לצורך הלקוחות, תוך כדי גמישות והתאמה אישית.

קרא עוד….

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: