הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

 • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
 • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
 • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

סדנרצאה

סדנרצאה היא מפגש ייחודי, מרגש, מרתק וחווייתי באחד ויותר מהנושאים שנבחרים מתוך רשימת הנושאים. יש מגוון סדנרצאות לבני המשפחה המטפלת, בני 60-50-40, וגם לבני זוג של המטופל במשפחה. המפגשים, ההרצאות והסדנה מלווים במדיות מגוונות. סדנרצאה מיועדת לכל אחד מאתנו, כי הרי כולנו פוגשים/נפגוש את תפקיד "המטפל העיקרי במשפחה" בעבר/בהווה/בעתיד. זו אכן הזדמנות לחוות, ללמוד ולקבל מידע, כלים, מענים וקבוצת שייכות.

סדנרצאה הינה שילוב ייחודי של סדנה חווייתית מרגשת משולבת עם הרצאה מלמדת ומחדשת, כאשר כל מפגש הינו בין שעה וחצי לנושא נבחר. קיימות מספר אפשרויות לסדנרצאה, על פי התאמת המענה לצורך המזמין:

 1. מפגש חשיפה חד פעמי.
 2. סדרת ארבעה מפגשים נבחרים בני שעה וחצי, מתוך הרשימה מטה.
 3. סדנה תהליכית, מעמיקה, מודולארית, מפגשים בני שעה וחצי. המפגשים כוללים פתיח חוויתי/אישי. במהלך המפגשים המשתתף לומד לזהות את המשאבים הפנימיים והחיצונים שלו, חסמים, דרכי פעולה, וערכים מרכזים מובילים, תוך זיהוי ההזדמנויות מול האתגרים. בסיום התהליך מקבל כל משתתף כלים ובונה תכנית פעולה מותאמת אישית עבורו, שתאפשר למשתתף פעולה יומיומית אפשרית ומיטבית במצב הקיים.

המפגשים מונחים באופן בו המשתתף שותף פעיל, מעורב רגשית וקוגניטיבית בתהליך העצמה במרחב בטוח ופתוח עבורו.

מספר נושאים לדוגמא:

 • ניגונים – מה "ניגון" שלי? המצוי בהווה וזה הרצוי בעתיד, מה קיים ותלוי בי?
 • המטבחון המשפחתי והסביבתי שלי – מבט מעמיק מלווה בכלים אימוניים לטובת קבלת מיידע על אופן ואיכות היחסים/המפגשים שלי עם מי מבני משפחתי, הקיימים ואלו האפשריים במעגלים שסביבי.
 • רגע עוצרים רגע חושבים… – להמיס את הקשיים והבדידות – ביחד זה הרבה יותר מלבד, זיהוי המשאבים החיצוניים והפנימיים שלי.
 • מיקוד תודעתי, התכוונות – מה אני רואה, מרגיש, רוצה, צריך, יכול, לאן וכיצד אני מכוון ? מיקוד והעלאת המודעות. מה הם הכלים העומדים לרשותי וכיצד אני פועל?
 • כלים לאבחון והכרת האני את עצמי – התנהלות במציאות אישית רגשית משתנה, האומנם, כיצד ?
 • מה הערך ומה הדרך? – זיהוי הערכים, המשאבים ודרכי הפעולה, חסמים שהם לגמרי שלי! איך אני ממשיך עימם מכאן?
 • אני וה-"D.N.A" שלי עצמי? – מה קיים ומה הצורך, המניע והפעולה המיטבית עבורי בנקודת זמן זו?
 • ההזדמנות לבחור – הרווחים ו/או המחירים האפשריים שלי כאדם/מתאמן, מה הם וכיצד נכון לתעל אותם ? (מיקוד במה שמעורר מוטיבציה, התלהבות לשינוי מתוך משאבים מזוהים).
 • מיחיד ליחד – זיהוי, התכווננות, מיקוד השינוי הקיים והאפשרי במעגלים החיים האין סופים…
 • עסק משפחתי – מערכת אקולוגית המחפשת כל הזמן איזונים…. הובלת תהליך במציאות קיימת- מה אפשרי, מי השותפים, מה עונה על צרכיי שלי ושל בני משפחתי? מרכיבי המיקוד והתוכנית האישית להשגת התוצאה הרצויה עבורי.
 • התסריט שלי – מרוצה ליכול, כיצד? יצירת תוצר אישי תהליכי המתאים לערכים, דרכי הפעולה, המשאבים, חסמים שלי אותם למדתי לזהות. בסיום תהליך משמעותי. את התוצר שאבחר, אפעיל ואיישם בחיי היום יום במפגש עם ההורה (אמא או/ו אבא.)/בן הזוג/ בן המשפחה, להפוך את הצריך (מצוי) לרוצה (רצוי), לקבלת זמן איכות מיטבי עם מי בני משפחתי.

 

 

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: