הודעות ואירועים

סדרת הרצאות, דלת פתוחה קהילתית, לבני המשפחה הרב דורית 25/11/2018 עפולה

הרצאה "המשפחה הרב דורית - אתגרים והזדמנויות" 28/11/2018 קרית מוצקין

סדנאת מידע וטיפים- לבני המשפחה הרב דורית- 4/11/2018 יוקנעם

"דלת פתוחה"- לבני משפחה מטפלים - ספטמבר 2018 טבעון

 

  החצר הפנימית – מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית

* מרגיש לבד בטיפול המורכב בהורים, בן/בת הזוג, מי מבני המשפחה?  

* חש חסר אונים מול כל המטלות הבירוקרטיות הכרוכות בטיפול וליווי בן משפחה נזקק?

אל תישארו לבד - אנו כאן בשבילכם!  

בני דור הביניים/דור ה"סנדוויץ"/המטפל העיקרי במשפחה ו/או בן הזוג של המטופלים,  אנו מציעים לכם מקום שבו תוכלו לקבל ייעוץ ומענה מקצועי, אוזן קשבת, תמיכה וליווי בתהליך טיפול בהורים, בני זוג מבוגרים וטיפול בכל בן משפחה.

עם הארכת תוחלת החיים והתקדמות הרפואה, מוצאים עצמם בני דור הביניים מלווים את הוריהם המבוגרים, במקביל לתמיכה בילדיהם המתבגרים ותפקוד מלא במקומות העבודה שלהם. כך גם נופל נתח נכבד מתפקיד המטפל העיקרי על בני הזוג של המטופל.                                                                                                                    

הטיפול האינטנסיבי והממושך עלול לגרום לשחיקה, ליצור תחושת בדידות ואף תסכולים מול בני משפחה אחרים ומול המוסדות השונים. קשה להפנים כי ההורה או בן המשפחה הפך מעצמאי לנתמך, והאדם המטפל עלול לחוות לחץ נפשי בשל המטלה המורכבת המוטלת על כתפיו.    

החצר הפנימית היא מרחב מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עם מייטב אנשי המקצוע לטובת מענים לבני משפחה המלווים את יקיריהם, מענה מקיף המורכב מפתרונות מעשיים, ליווי ותמיכה. 

khila

experts

develope

שלושת אבני הדרך של "החצר הפנימית":

  • אל תישאר לבד- מענים ממוקדים לבני המשפחה המטפלת ובכלל, אנשי המקצוע שלנו  מציעים: הקשבה, הכלה, עזרה, הכוונה וסיוע מדוייק, מקצועי ומותאם.
  • העלאת המודעות והשיח הציבורי - בנושא בני המשפחה המטפלת, התמודדות הפרט והתמיכה במטפל העיקרי ובבני המשפחה.
  • ידע=כוח, פעילויות ומייזמים המנגישים יידע ומקנים כלים, לטובת התנהלות אפשרית יעילה, במינימום פגיעה בחיי היום יום של המטפל העיקרי (caregiver) במשפחה.

אנו שואפים כי המפגש עם ההורים המבוגרים או בן המשפחה שבו מטפלים, יהיה חוויה יקרה מפז ולא עול, מתוך מטרה לחפש את ההזדמנות שקיימת בכל מצב ...זה אפשרי ! 

לבחירתכם תחומי שירות ומענים מגוונים מתוך סל השירותים שלנו המופיע בלשונית מעלה "המומחים בחצר"

אנחנו כאן בשבילכם, בעת שגרה ברוכה ובעת משבר, בואו נדבר על זה!

קורס למלווים אישיים

אחד הצרכים המשמעותיים למשפחות הוא מציאת אדם אמין, מקצועי ומיומן שיוכל לשהות עם המטופל הזקוק לו ברמה האישית, חברתית, תפקודית.

המטרה היא לספק מענה רגשי-חברתי לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים/המבוגרת. להפיג במעט את בדידותם, להנעים את זמנם, לארח להם חברה ולעזור במציאת תחומי עניין וליווי בפעילויות פנאי. השירותים שאנו מספקים נותנים תמיכה ברמה הפיסית והרגשית. אנו פועלים ברגישות ובאדיבות רבה, מתוך כבוד, אהבה והבנה לצרכים הייחודיים של לקוחותינו.

משמעות המלווה האישי עבור בני המשפחה:

  1. הקלה בעומס – הקלה משמעותית בעומס הנופל על בני המשפחה. יש מישהו נוסף שניתן לסמוך עליו ולחלוק עמו את העומס והמורכבות שבטיפול.
  2. מענה מקצועי – כניסתו של מלווה חיצוני אל תוך המשפחה, מסייע למטפל העיקרי במשפחה עצמה להתמקד בדברים שהוא יכול להתמודד אתם באמצעות המשאבים והיכולות שעומדות לרשותו. הוא משאיר למלווה החברתי את תחומי הטיפול שהוא לא בקיא בהם ואין לו בהם ידע, כלים או פניות רגשית, לבצע אותם. דוגמה טובה לכך היא שבנים להורים מזדקנים יתעסקו לרוב בפן הביורוקרטי ופחות ייקחו חלק בפן הרגשי שבו יש להכיל, לגלות אמפתיה ולהיות אוזן קשבת.
  3. שקט נפשי – מלווה חברתי מספק שקט נפשי וביטחון לבני המשפחה, שיש מי שדואג ליקרים להם מכל בתחומי חיים שונים. בדרך זו הוא מאפשר להם להמשיך לעסוק בחייהם שלהם – משפחה, ילדים, קריירה, זוגיות ועוד.
  4. מגשר – מלווה חברתי יכול לשמש כמגשר-מתווך במערכות יחסים מורכבות בין הילדים להוריהם, שנובעות מסיבות היסטוריות ורגשיות.
  5. הבנת המטופל – מלווה טוב יכול באמצעות אמפתיה למטופל, תוך כדי הקשבה לפרטים ובעיקר לדברים שנאמרים בין השורות, להבין טוב יותר את כוונתו של המטופל. הוא יכול להעבירה לילדיו בדרך ברורה כך שהם יבינו מהי בקשתו ואף להציע פתרונות המתאימים לשני הצדדים. וכך גם להפך – הוא יכול להסביר למטופל את רצונותיהם והצעותיהם של ילדיו בצורה אמפטית וברורה, כדי שיבין שאלה רוצים להטיב עמו ולא לגזול את עצמאותו בטרם עת.
  6. גישה מקצועית ללא מטענים – מלווה חברתי רואה מולו בנאדם מעבר לגיל/למחלה והוא מתייחס למטופל כ"לוח חלק" ללא מטענים רגשיים הקשורים לעברו. לעומת זאת אצל ילדיו עלולים להיות מטענים רגשיים הנובעים מההיסטוריה המשותפת עם ההורה, ואלה הופכים לחסמים רגשיים שמקשיים עליהם ומונעים מהם את ההתקרבות הפיזית הרגשית, ולפעמים אף את היכולת לתקשר ולקיים שיח עם ההורים בגובה העיניים.
  7. אדם נוסף לסיוע – נוכחותו של המלווה מאפשרת לילדים לסמוך עליו בתחומים שונים שאינם קשורים ישירות לטיפול בהורים. למשל להיות נוכח כאשר מגיע טכנאי של בזק או להמתין ביחד עם אבא בבית כאשר מגיעים אנשים מחברת הכבלים, להזמין בעלי מקצוע ולפקח על עבודתם.

 

 

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם

*שם:

*דוא"ל:

*טלפון:

הודעה:

להמשך תקשורת וקבלת המענה הרצוי מלאו פרטים ונחזור אליכם


הודעה: