אבל אצל כל אחד המצב שונה !

איך ניתן להתאים מענים בדיוק עבורי, לנו במשפחה, הרי הצרכים משתנים כל הזמן ???

מצורפים מספר סיפורי מקרה על מנת להמחיש את הצרכים השונים והמשתנים למי מבני המשפחה המטפלים ה-Caregiversבכלל ובתקופת הקורונה בפרט תוך והתאמת המענים באופן אישי ומדוייק. המסר הוא: לשתף ולהעזר, לא להישאר לבד!

  • איציק – שלום, יש לי חבר טוב מהצבא, אני איש סודו לאורך עשרות שנים, הוא שיתף אותי בקושי שלו עם אישתו שעם תהליך הזיקנה ובעיקר בתקופות הסגר בקורונה, ההתנגדויות והתגובות שלה איליו מקצינות, ממש קשה לו, הוא לא מדבר על כך עם אף אחד ממשפחתו/ילדיו, הוא ביקש שאנסה לעזור לו, ולכן פניתי אלייך.
  • שלום, שמי רותי, אני אחות בכורה לשני אחיי, יש לנו הורים מבוגרים שגרים בביתם. אני גרה הכי קרוב אליהם, ולאחרונה אני רואה ואחי שומע זאת בטלפון שיש בילבול, ירידה תפקודית ומנטאלית של אבא. כאשר ניסיתי לדבר עם אמא על כך, היא דחתה אותי. ברור לנו שתקופת הקורונה שיבשה את ההתנהלות וסדר היום של כל אחד מהם ושל שניהם יחד…לאחר שיחה ראשונית איתך כמאמנת ומגשרת בין דורית, הרגשתי שהגעתי למקום הנכון, שיתפתי ורתמתי את אחיי, הצגתי לאמא את הדאגה שלנו, ואת המענים שניתן לקבל בחצר הפנימית – מרחב ידע ושירותים למשפחה הרב דורית. עזרו לי מאוד החומרים ששלחת לנו, הראתי אותם גם לאמא. עברו שבועיים ואמא הסכימה שנגיע יחד איתך לשיחה משותפת אליהם. האם תוכלי להגיע לבית ההורים למפגש ראשון יחד איתנו האחים כמבן ?נראה לי שבהמשך אמא תגיע אליך לקליניקה.
  • "אני לא בטוחה שאת הכתובת, קיבלתי המלצה עליך כאדם ועל התהליכים שעוברים איתך. מתי אפשר להתקשר?" כך החל הקשר עם רונית בת 78, אישה דעתנית, פעילה אמא לארבעה, סבתא לחמישה. מזה ארבע שנים החלה להרגיש כאבים במפרקים,טיפלה בעצמה עם שחיה ודיקור, הכאבים גברו, ולאחר בירור הסתבר שסובלת מתופעה שאין לה מרפא וצריך ללמוד לחיות עימה. את הסוד שמרה לאורך השנים עם כל בני המשפחה כולל בעלה והילדים, לאחר תהליך של קבלת מקום, איוורור רגשי, ביטחון שיש על מי לסמוך, רונית לקחה על עצמה מתוך בחירה הדרגתית משימות מול בני המשפחה, קיבלה כלים איך לייצר שיח בנושא בכי שמור עד כה. כל מפגש הרגישה יותר שיחרור מהעומס הרגשי שהייתה בו לבד, אט אט קיבלה מקום וחיבוק מהיקרים לה, ובהמשך התחלנו להנגיש מסמכים רלוונטים לטובת העתיד כמו "ייפוי כוח רפואי מתמשך" בו כתבה את בקשותיה, כמו כתיב צוואה רוחנית-מכתב לכל אחד אחד מקרוביה ליום שאחרי לכתה ועוד. מיותר לציין שרונית החלה להתמקד ביש, במשמח, וכך גם הכאבים באותם סיטואציות פחתו.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן