אודות

דליה בורק – מאמנת/מגשרת בין דורית, בעלת "החצר הפנימית"-מרחב ידע ושירותים למשפחה הרב דורית 

מי אני ?

אשת חינוך 28 שנה, הוראה וניהול בי"ס, במקביל ניהלתי תכנית מחוזית של קרן רש"י, בעלת תואר שני במינהל מערכות חינוך, פרשתי ממערכת החינוך בספטמבר 2013.

בהמשך, למדתי אימון באיק"א – ביה"ס הארצי לאימון וכן גישור במכון "גבים".

בסיום הלימודים היה לי ברור שאני מבקשת לתת מענה לנושא נדרש שטרם קיים לו מענה. כך, ממקום של בת/משפחה מטפלת- מניסיון אישי בטיפול, ליווי ודאגה לאבא ז"ל באותם שנים, והיום אני לצד אמא, זיהיתי והבנתי את התפקיד הלא מדובר, שאמא כבת זוג עשתה בעבר לצד אבא, יחד עם אחותי ואני וגם בני המשפחה הנוספים שהינו שם ללא כלים והבנה איך, למי לפנות, איך להתארגן, איזה טפסים למלא, מיצוי זכויות ועוד.

 היום אנו לצד אמא יותר כבני משפחה מטפלים הרבה יותר מחוזקים ומתוכננים… במקביל, לאורך השנים האחרונות, ליוויתי חברות בגיל 50-60 שמלוות את מי מיקירכם, וכך צללתי לתחום חדש ומאוד נדרש ברמה המקצועית בשנים האחרונות.

כמאמנת ומגשרת בן דורית, הבנתי שקיים תפקיד לא מדובר, שכל אחד מאיתנו ימלא לאורך זמן בקונסטלציה משפחתית זו או אחרת, ושדרוש לדבר, לתכנן, ללמוד, להכיר ולייצר מערך תמיכה רחב כדי לבצע את התפקיד הארוך שנים – כמטפל במטופל, איך להתנהל במצב הקיים, ולקבל…

– אוזן קשבת

– מקום בטוח בשבילו/ה

– כלים להתנהלות החוסכת זמן וכסף

– מיידע מותאם לצרכי מי מבני המשפחה

– מקום מקצועי שניתן ללמוד בו מניסיונם של אחרים

– מקום שיאפשר לדעת את הזכויות

– מקום שארגיש שאני כבן משפחה מטפל – לא לבד.

לאורך השנים, פתחתי קליניקה לבני המשפחה המטפלים בקרית טבעון – בצפון ובהוד השרון – במרכז.

המפגשים בקליניקה מאפשרים מתן מענה לצורך לבני המשפחה המטפלים, צרכים עבורם שיתמכו בטיפול ובליווי של המטופל במשפחה.

המפגשים הם תהליכים בני 4-8 מפגשים, ממוקדים וכאלה שנותנים, לבן המשפחה זמן לנשום, להתמלא להיעזר כדי להמשיך הלאה. מתוך הבנה ש"התמונה" הקיימת לא תלויה בנו, מה שתלוי בנו, זה איך אנו שומרים על עצמינו כדי שנוכל להמשיך כמה שיותר טוב, וזה גם תומך במטופל במשפחה.

למה אני ?

המענה שלי לבני המשפחה מהיר, נגיש, ממש כאן ועכשיו, ללא בירוקרטיה, בזבוז אנרגיות וזמן – תוך קשר אישי מאפשר תמיכה מרחוק בהמשך.

הנני בעלת ניסיון ייחודי בתחום – יצרתי כלים מדויקים ושמישים לבני המשפחה המטפלים.

המפגשים בקליניקה מסתכלים על כאן ועכשיו, על הקיים – ומיקוד לצרכים קדימה.

תוך הצפת התובנות, ההזדמנויות שעולות בתהליך ממצוי לרצוי" הם כאלה שבן המשפחה לא ידע לשאול אותם בתחילת התהליך, זו בהחלט מתנה לבן המשפחה המטפל.

אני מאפשרת אימונים מרחוק דרך הסקייפ, וכך גם משמשת "הזרוע הארוכה" של ישראלים מעבר לים, לטיפול, דאגה לצרכי בני המשפחה בארץ.

תהליך האימון ו/או הגישור הוא מעשי, הרווח והתוצאות נראות בזמן קצר, התמורה גבוה מההשקעה ויוצרת חיסכון באנרגיה, זמן וכסף עתידי למשפחה, עקב הנגשת מענים ובעלי מקצוע מעולים, מנוסים לצרכים השונים העולים. את מיון בעלי המקצוע המעולים בחצר הפנימית – אני עושה לאורך שנים. ואכן, החצר הפנימית הינה – OneStopShop לכל צרכי המשפחה המטפלת ולמטופל.

בעלי המקצוע בחצר הפנימית ואני עוסקים גם בהעלאת המודעות והשיח החברתי בהרצאות, סדנאות, ימי עיון, בנושא "המשפחה הרב דורית-אתגרים והזדמנויות", נושא פחות מדובר

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן