איך נדע, מתי הרגע בו צריך לקחת החלטה ?

האם ואיך עושים את זה? לא הכינו אותי לרגע זה… . איך אדע שבדקתי הכל טרום ההחלטה? מרגישה שהראש מנהל מאבק עם הבטן…. חשוב לי לא להיות לבד בלקיחת ההחלטה, איך ארתום את אחי, שאר בני המשפחה? היכן וכיצד ניתן לגשר בין הצרכים של אבא לשלי/לשלנו בני המשפחה המטפלים? מי יעזור לי להסתכל כמה צעדים קדימה מתוך ניסיונו? אני זקוקה לליווי תהליכי כדי לייצר לי "רשת ביטחון" בצעדים לקראת ההחלטה !

משפטים אלה ורבים נוספים שמעתי משולה (שם בדוי) בת לאב בן 83, שתהליך ההזדקנות והשפעותיו הפיזיים והקוגניטיביים נותנים את סימנם יום יום יותר ויותר.

לא היה לשולה קל לפנות, לשתף ולבקש עזרה ותמיכה בנקודת זמן זו בה היא ואחיה אמורים לקחת החלטה משמעותית לגבי אבא ולגביהם.

האם זה הזמן להעביר את אבא למקום בו מצד אחד יקבל את המענים להם הוא זקוק בריאותית, חברתית, תזונתית, בטיחותית? או, האם להביא עובד הביתה? האם נוכל לסמוך על העובד? האם לא נמשיך להיות שם כל הזמן כמו עכשיו? מה המקום הנכון והמתאים ביותר? אבא כבר חודשיים לא יוצא למועדון, האם נכון שיישאר בודד (עם מטפל) בבית? איך אדע מתי נקודת הזמן הנכונה להחלטה זו של להישאר או לעזוב את הבית?

שאלות אלה והרבה נוספות עלו ועדין עולות במפגשים האישיים עם שולה בקליניקה, כאן שולה קיבלה מקום להשמיע את הסיפור המאוד מאוד אישי שלה, סיפור ששאב ממנה אנרגיה רבה, זו הייתה המתנה שלה לעצמה לקבל מקום/הקשבה/הכלה בנוסף…לראייה מקצועית ומנוסה, של מומחית בנושא שלא מעורבת רגשית. האפשרות לקבל מיידע, לשאול שאלות עליהם לא חשבה עד כה, כאלה שעם בדיקתם נותנים לשולה ומשפחתה חלק לא מבוטל של תשובות לשאלות. בתהליך זה של פירוק הסיפור, בדיקת הנושאים המרכזיים בו, זיהוי הצרכים והאינטרסים של כל הנוגעים בדבר, אט אט תוך בדיקה וחיפוש תשובות לשאלות שעולות, במקביל לשיתוף ורתימה של מי מבני המשפחה…יצירת תכנית ליווי ותמיכה מיטבית שבאה מתוך ידע ובחירה וממקום שלם יותר ואף הכנת תכנית "מגירה" נוספת, צצות גם ההזדמנויות שממלאות אנרגיה ולא רק שואבות.

זה הוא תהליך ממוקד, מובנה שמוביל צעד צעד את שולה לבחירות מושכלות, כאלה שהיא ואחיה יכולים להיות שלמים עימם ולישון טוב בלילה, מתוך העמדה "שעשינו את הטוב ביותר עבור אבא"

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן