אימון קבוצתי

הפופולריות של אימון קבוצתי גודלת בקצב מהיר, שכן אנשים החלו להבין את היעילות שלו ביצירת קשרים וחברויות, סיוע בצמיחת הביטחון העצמי וקבלת כלים להתנהלות תקינה יותר בתחום בו עוסק האימון. שיטת אימון זו מתבססת על שיחות אינטימיות בין חברי הקבוצה, בהנחיית המאמן, כאשר המטרה היא להגדיר יעדים, להעמיק מודעות לנושאים הקשורים בתחום האימון, דרכים לנקיטת פעולה ועוד.

החצר הפנימית היא מרחב בטוח ואינטימי המציע אפשרויות לאימון קבוצתי בקבוצות קטנות של עד 18 איש, ששם דגש על הכוח של הקבוצה – כקבוצה.

יתרונותיו של אימון קבוצתי

כל כך הרבה יתרונות טומן בחובו אימון קבוצתי גם אם מדובר באימון אחד ולא בסדרה של מפגשים, הערך המוסף הוא יקר מאין כמוהו. הנה כמה מהיתרונות האלו:

  • מסגרת תומכת – המתאמן מרגיש בטוח יותר בשל התמיכה שהוא מקבל הן מהקבוצה והן מהמאמן.
  • חיזוק הביטחון העצמי – הידיעה שאדם אינו לבד ושישנם אחרים המתמודדים עם אותם פחדים, תסכולים, ואתגרים מחזקת את הביטחון העצמי שלו ותחושת השייכות – אלו מתפקדות כמקור למוטיבציה להצליח ולהתקדם בחייו.
  • מקור להשראה – חברי הקבוצה מדרבנים ומעודדים זה את זה, תומכים ומחזקים את הביטחון העצמי אחד של השני ואת תחושת המסוגלות.

לצד כל יתרונות אלו, כדאי לציין גם כי האימון הקבוצתי הוא זול יותר מאימון אישי, וייתכן שגם בעל ערך מוסף גבוה יותר.

מכוונים למטרה – ביחד

מטרתו של האימון הקבוצתי הוא ללוות את המשתתפים בתהליך הלא פשוט של שינוי והעצמת המודעות וקבלת העצמי, ללא התערבות של המאמן או חברי הקבוצה. כלומר – אין הוראות ישירות בתהליך, אלא רק המלצות, הקשבה, ותמיכה. הוא נועד כדי לעזור למתאמנים להבין טוב יותר את היעדים שלהם, ולהציג בפניהם את הדרכים היעילות ביותר להשגת יעדים אלו. אנו בחצר הפנימית מזמינים אתכם להצטרף אלינו לתהליך בלתי נשכח של שינוי, בדרך לחיים טובים יותר.

המפגש הקבוצתי מהווה מקום של שייכות, להבין ש"אני לא לבד" ומאפשר להביא את הסיפור האישי של כל אחד ואחת בפורום. נוסף על כך, מתקיים תהליך למידה וקבלת ידע ממוקד בנושאים הקרובים לתחום הדעת ולמטרות הקבוצה, באופנים מגוונים המאפשרים התנסויות ודיאלוגים של המשתתפים.
בעזרת מודל ולמידת כלים, מתמקד המתאמן בהעלאת מודעות. במקביל הוא בודק איך מתאים לו להתנהל במצב הקיים תוך איתור הכוחות/המשאבים, זיהוי הערכים האישיים המניעים ו/או מעכבים אותו ובניית מודל פעולה המתאים לו כדי לעבור מהמצב המצוי (הקשה להתנהלות) למצב הרצוי, המבוקש.

אימון קבוצתי מאופיין על ידי:

  • אימון בקבוצה של עד 18 איש המוזמן מגוף חיצוני/עצמאי, ששם לו מטרה לתת מקום בטוח ופתוח לקבוצה הזקוקה למסגרת תומכת.
  • דגש על הכוח של הקבוצה והתנאים ש'היחד' מאפשר.
  • אימון ממוקד תוצאות וכלים מגוונים נוספים.

כך, באופן תהליכי שמכוון על ידי המאמן, בתמיכה של המאמן והמתאמנים בקבוצה, מזהה המתאמן בצורה הטובה ביותר את המצוי והרצוי עבור עצמו באותה סיטואציה של החיים ויוצא מועם ולא בודד.

יתרה מכך, יפעל המתאמן ויהיה מעורב אקטיבית בקבלת ונתינת תמיכה מאנשים הנמצאים במצב דומה ויודעים ומוכנים לתת כתף. הוא אף יוכל להמליץ על מקורות מיידע, תמיכה ועזרה נוספים. העיקר, בסוף התהליך יהיה בידי המתאמן, חברים, ידע, מידע, כלים, תכנית פעולה, מוסדרת המתאימה לו/לה על פי המשאבים האישיים, הכוחות והחסמים, הערכים המובילים לפעולה ומהרשתות התומכות העומדות לרשותו.

תהליך שכזה הוא שונה משירותי יעוץ חד פעמי הניתנים במוסדות רשמיים למיניהם. כאן ההצעה למענה תהליכי, מגוון ממוקד ונותן תוצאות על פי המתווה שהמתאמן מתאים לעצמו.

האימון הקבוצתי יתמקד באותן אבני דרך, אך יתוסף לו היתרון במפגש הקבוצתי, קשירת קשרים לדיאלוג בקבוצה ומחוצה לה, מתן כיווני חשיבה, רעיונות, מקורות מיידע, התנסויות של האחרים ועוד עוד.

יחד, זה הרבה יותר !!!

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן