במצב של אי ודאות – מה ההזדמנויות?

מה אנחנו כן יכולים לעשות לכל אחד מיקירנו ובעיקר עבור המבוגרים האהובים שלנו ?


במצבי אי ודאות בכלל וכזה שאנו נמצאים בו כעת, בו הסדר האישי, קהילתי, ארצי ועולמי משתבשים, מצב בו לא ניתן לתכנן את המחר. זו היא אינה "תקלה" פרטית/מקומית אלא כללית, חובקת עולם.

טבעי הוא שהשלב הראשון יהיה שלב ההלם או כפי שאנו קוראים לו שלב ה"בום" !!! אט אט, נאסף מיידע, דרכו אנו מבינים מה ניתן לשמר ומה לשנות בתחומי החיים המגוונים. נשאלת השאלה, כיצד מייצרים נורמליזציה חדשה, כזו שתשמור עלינו ועל יקרינו, מה האלטרנטיבות הקיימות למרות המשבר, ואפילו מה ההזדמנויות שבו?

השלב הראשון, הוא לעצור, להתבונן, להקשיב, לאבחן, לתעדף ולחשב מסלול מחדש את הצרכים החיוניים באמת, לכל פרט, משפחה, קהילה. ואנו, ברמה האישית נקראים להתכנסות והתנהלות אחרת:

*יחד – לדבר, לשתף, לאוורר רגשות, להקשיב למצוקות ולחשוב יחד מה נכון לנו, כיצד ניתן להתמודד ולייצר אלטרנטיבות, מה מתאים לי, לך, לנו במשפחה נכון להיום, וכל הזמן להיות עם היד על הדופק, לשיח ממוקד נוסף עם הזמן המתקדם. ולהתאים את המענים לכל אדם במשפחה על פי גילו, צרכיו. יש לזכור שלכל משפחה יש קונסטלציה וצרכים שונים.

* יציאה מדודה מהבית עם עדיפות לאזורים פתוחים – דאגה לסביבה בטוחה, מוגנת, מאפשרת על פי ההנחיות, תוך כדי מקסום ההרגלים שבשגרה. זה הזמן לברור ולתעדף מה משנים ומה משמרים בשגרה שלנו ושל יקרינו.

* עידוד וחיזוק המערכת החיסונית בדרכים מגוונות (לקיחת פרוביוטיק, שתייה/אכילת שורש כורכום, ג'נגר, לימון וכד')

* תקשורת רציפה – שיח שותף, יצירת שותפות, הזדמנות להביע ולהקשיב מקרוב ומרחוק.* הצפת ההזדמנויות בתקופה זו, למרות האפידמיה (מוסיקה, סקייפ, קריאת ספרים, צפייה ביוטיוב ועוד)

*הומור – הומור תמיד היווה "תרופה" לגוף ולנפש, זו דרך נפלאה לדבר, לשמוע מהרינו אתגרים שחוו הם והוריהם בשנים הקודמות, תתפלאו איזו הזדמנות נפלאה זו לשמוע מההורים סיפורים מהעבר.

המטרה לייצר שיגרה מותאמת ובטוחה, למרות האתגר המורכב.

כאן בשבילכם יחד עם המומחים המקצועיים של החצר הפנימית www.405060.co.il

לטובתכם בני המשפחה ולטובת תמיכה וליווי במי מיקירכם במשפחה.

שנדע ימים רגועים ובריאים.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן