גישור בין דורי

אני רק יצאתי לפנסיה

רוצה להנות מהחיים, הנכד הבכור שבן שנה – לא רוצה לטפל בהורים.

"אנחנו שלוש אחיות, הקשר בייננו מצוין ואני מרגישה שיש פילים לבנים בייננו שאנו לא מדברים עליהם…"

כך פתחה את דבריה האחות האמצעית (רותי), שהיא עובדת סוציאלית בהכשרתה, והיא זו שיצרה את הפניה. בשיחת ההכרות.

שלושתם נולדו בקיבוץ, האחות הבכורה בלינה משותפת, רותי החלה בלינה משותפת ועברה ללינה בבית ההורים בגיל 8, והאחות הצעירה הכירה רק לינה וחיים בבית ההורים.

נכון להיום – ההורים המבוגרים בקיבוץ המופרט, נעזרים בעובדת ישראלית מספר שעות בשבוע, שלטענת רותי ממש לא מספיק לצרכיו של אבא, וחוץ מזה אמא ממש מקשה על כל דבר…

האחות הצעירה גרה בקיבוץ בקרבת ההורים – עסוקה בחינוך בייתי לילדיה ובעבודתה כמורה לקרמיקה לפרנסתה,

רותי גרה מחוץ לקיבוץ, מרחק נסיעה של 35 דק, עובדת, מנהלת חיים מלאים, לוקחת על עצמה את כל המענה והטיפול בנושאים הבירוקרטים, מיצוי זכויות, כספים, עובדת, מול הקיבוץ…בלי סוףףףףף.

האחות הבכורה, גרה במרחק של שעה וחצי מההורים, ממש לאחרונה יצאה לגמלאות, עם המון חלומות, בחודשים האחרונים נסעה פעמיים לחו"ל, בשנה הנוכחית נולד לה נכד – והיא מבקשת את היום הפנוי שיש לה (עוזרת בעסק של בעלה) לבלות עימו ולא עם ההורים, היא אמרה באופן ברור בתחילת המפגשים שאין לה כוונה לשנות את סדר יומה וסדרי העדיפות בחייה, עכשיו זה תורי, כך אמרה ואכן עשתה .

לאור אלה ועוד,

ומתוך הבנתה של רותי את הנסיבות האישיות והצרכים ש כל פרט במשפחה ושיח כל המשפחה, ומשום שכולם ציפו ממנה להמשיך במלאכה, רותי פנתה לגורם מקצועי, שלא מעורב רגשית לנהל שיח בנושא עם שתי אחיותיה, משהו שהיא לא רצתה/יכלה לעשות , ורצתה לשמור על עצמה ועל מקומה כבת ואחות.

מכאן, המשכנו להיפגש שלושת האחיות יחד אחת לשבועיים, שבכל סיום מפגש, קבענו יחד את המפגש הפרטני למי מהם בשבוע הרודף,,,

כך נוצר רצף של שלושה חודשים, בהם כל אחות קיבלה שלושה מפגשים אישיים, ושלושה מפגשים משותפים בסופם בנינו תכנית פעולה מתוך בחירה של כל אחות, כזו המבוססת על חוזקות, פניות והבנה שעליהן להיפגש יחד – שלא על מנת לטפל בהורים אלא על בנייה ושימור הקשר – כאחיות.

התכנית המשפחתית תפסה תאוצה, קיבלה עוד חודש בקרה מרחוק, והכל היה נראה אחרת, כולם, כולל ההורים קיבלו מענים מייטבים, ואף אחד לא הרגיש שרק הוא נושא בנטל הטיפול בהורים.

לתכנית שנבנתה יחד, קוראים  ממצוי לרצוי.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן