גישור משפחתי

הליך גישור משפחתי נובע מהצורך האמיתי בפלטפורמה יעילה שיכולה למעשה לפתור סכסוכים בין בני משפחה בהסכמה.

המשימה שלי היא לחזק משפחות להיות שותפות מלאות בפתרון בעיות הנובעות מהפרעה משפחתית.

לכן יזמנו את הרעיון של גישור משפחתי, בו הצדדים מגיעים לפתרון הסכסוך שלהם באמצעות שיח וללא מריבה.

המודל של גישור משפחתי, נועד למצות את כל המחלוקות ולהימנע מהצורך בהליכים דרמטיים ויקרים. הניסיון שלנו לימד אותנו שכאשר התהליך מובל על ידי איש מקצוע סמכותי הצדדים מגיעים להסכמות ברורות תוך כדי דיאלוג.

איך הגישור המשפחתי עוזר ?

תהליך גישור משפחתי הוא פחות מלחיץ עם הרבה פחות קונפליקטים ביניכם ובין בני המשפחה, הליך גישור הינו מהיר וזול יותר ממאבקי בית משפט ארוכים.

יתרונות הליך הגישור:

הגישור בדרך כלל מהיר יותר ולכן יעיל יותר.
כל מסיבה יכולה להתבטא בחופשיות ובאווירה נעימה.
הצדדים שותפים לפתרון הסכסוך ביניהם וליצירת הפתרון. לפיכך הם מחויבים יותר לכבד את ההסכם, אליו הם עצמם הגיעו.
ההליך סודי ודיסקרטי, לעומת תביעה משפטית ציבורית וחשופה.

גישור בין דורות

עימותים בין בני משפחה בנושאים כספיים עשויים להתעורר סביב צוואות ובעיות בירושה.
הצדדים (המורכבים מהורים קשישים וילדיהם או רק אחים) חייבים לדון בסוגיות משפחתיות יחד, כדי ליישב נקודות מחלוקת ולהגיע להסכמה.
מתווך ניטרלי בהליך גישור משפחתי יכול להועיל בקירוב הצדדים לדון בסוגיותיהם באופן אזרחי, על מנת להגיע להבנות והסכמים.
קונפליקטים משפחתיים נטענים לרוב רגשית, ומורכבים ממערכות יחסים ארוכות טווח ומורכבות. לפיכך, יש צורך בהליך גישור, כדי לענות על הצרכים הספציפיים של המשפחה.
יש להתאים את הליך הגישור כך שיתאים לצדדים ולהוביל לתקשורת ישירה בנושאים העומדים על הפרק, על מנת לסייע בסגירת הפער. כתוצאה מתהליך גישור משפחתי, מערכות יחסים משופרות לעיתים קרובות מספיק כדי להגיע לאמון כלשהו, ​​מה שעלול להקל על הצדדים מלחץ בהתנהלות עתידית.
לאחר הליך גישור משפחתי, המגשר יחד עם הצדדים ינסחו הסכם, אשר לאחר מכן מוצג לבית המשפט לאישורו ככרעת דין רשמית.

גישור משפחתי מבוסס על סיפור מקרה

שמי קרן, בת 41 חיה בהולנד מזה 15 שנים, אני אחות צעירה לשני אחי החיים בארץ, הבכור בן 53 ביישוב קהילתי בצפון האח המרכזי בן 51 בתל אביב.

ההורים , אמא בת 79 פעילה, לומדת, מטיילת ואבא בן 84 הידרדרות קוגניטיבית בשנתיים האחרונות, ההורים גרים בחולון.

עם אמא תקשורת טובה, קל לדבר איתה, היא מקשיבה בעיקר לי – כבת.

עם אבא – בעבר תמיד קיבל החלטות בבית, אמא הייתה כנועה, רק ב- 12 שנה האחרונות אמא התחזקה. עם אבא אף אחד לא יכול לדבר, לא רואה גם כעת את שקורה, גם בעבר היה קשוח, התרחק מאיתנו, ואני באופן אישי התרחקתי ממנו. נכון להיום יש קשר מאוד רשמי עם אבא.

עם האחים יש לי תקשורת, הקשר מאוד "מנומס", ענייני, תמיד מעל פני השטח, לא עמוק…האח המרכזי דואג להורים בעניינים הכלכליים, האח האמצעי מהאו"ם, עימו יש לי משקעים…נכון להיום אני שחררתי.

נכון להיום, אנו דואגים לאמא, היא מטפלת באבא 24 שעות ביממה, לא מתלוננת בקול, אך אנו רואים את הקשיים שלה, שלושתנו מסכימים שאנו בצומת בכלל ובצומת רגשית בפרט.

האחים שלי עסוקים בחייהם ומשפחתם, הם בקשר טלפוני בעיקר, ואני מרחוק מסה למשוך בחוטים ובעיקר רוצה לתת לאמא מקום וכלים.

בסיפור של קרן ובני משפחתה, ניתן להבין ולזהות כי כל אחד מבני המשפחה נמצא במקום אחר לאור הצרכים העולים אצל ההורים. זו היא דוגמא אחת מני רבות היום, במאה ה- 21 כאשר תוחלת החיים עולה, הגלובליזציה היא טריוויאלית, "ופתאום" נולד לו תפקיד חדש, פחות מדובר של בני משפחה מטפלים הזקוקים למקום, ידע, וכלים לייצר תקשורת, הבנה, הקשבה ובניית דרכי פעולה משותפים.

זאת ניתן לזהות מפנייתה של קרן, שאחת הבקשות העיקריות שלה היא להנגיש מענים של תמיכה, ליווי, עזרה לאמא – שאמא לא תרגיש ותהיה לבד במסע הלא פשוט בטיפול באבא.

בנוסף – חשוב לקרן לגייס, ולרתום את האחים לדיאלוג משותף, הקשבה, זיהוי הצרכים, אינטרסים של כל אחד ואחת במשפחה ויצירת "רשת ביטחון" משפחתית מתוך דיאלוג והסכמה, לעיתים, למרות משקעי עבר.

לסיכום: ישנם עניינים של דיני משפחה או בקרב קרובי משפחה, שלעתים הם מורכבים יותר ומחייבים השקעה של מאות שעות של עורכי דין ומומחים ועלות התהליך היא בהתאם. עם זאת, את רוב המחלוקות המשפחתיות ניתן לפתור על ידי השגת הסכם או הסדר ממוקד שניתן להגיע אליו בזמן מהיר ולא למשוך את המריבה לאורך חודשים או שנים.

אז גישור משפחתי – הוא לא רק במקרי פרידה/גירושין אלא כמענה מדויק לבניית הסכמות לצרכים מגוונים במשפחה הרב דורית בעזרת איש מקצוע שלא מעורב רגשית וכן בעל ניסיון.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן