הודעה שקיבלתי משרית – מה לעשות, מה הזכויות שלנו?

"שלום, קוראים לי שרית (שם בדוי). יש לי זוג הורים מבוגרים, אבא בן 91 ואמא בת 86, הם כמעט לא מסוגלים לעשות כלום בעצמם, הם לא רוצים אף אחד בבית שיעזור להם חוץ ממני, לאחרונה חלה הידרדרות במצב של אבא, בעיקר רגשית/נפשית, אני די חסרת אונים, לא יודעת מה לעשות, למי לפנות, במי להעזר, מהיכן להתחיל, מה נכון, ומה מתאים ??? יש לי כל כך הרבה שאלות והמליצו לי לפנות אלייך לבדוק מה מגיע להורים, ואיך זה יכול לעזור להם וכמובן גם לי כמטפלת בהם, מקווה שתוכלי לעזור לי."

נשמע מוכר בצורה זו או אחרת?

כן, 30% מאיתנו, בני 40-50-60 עומדים בחיי היום יום שלנו בסיטואציה כזו או אחרת עם מי מההורים/בני הזוג.

ברור שכל מקרה לגופו, כל משפחה עם הקונסטלציה שלה, אך ישנם חוטים מקשרים, צרכים רבים ומענים אפשריים שמבוססים על ידע ומידע של מיצוי זכויות כזה או אחר שמגיע ליקירנו, ואמור להקל על כל המשפחה!

איך נדע האם ומה מגיע לנו כמשפחה תומכת ובאילו תחומים? אז בואו ננסה לעשות קצת סדר ונתייחס לארבעה תחומים עיקריים שמרכיבים את "ניהול הטיפול" של יקירנו:

בריאותי/תפקודי
משפטי
כלכלי
חברתי/סביבתי
אתן דוגמאות על זכויות שייתכן ויהיו אקטואליות למי מכם:

בתחום הבריאותי/תפקודי – מה חשוב שיהיה רשום במכתב השיחרור מבית החולים? מי הגוף בקהילה שקולט את מי מיקרי שיוצא מבית החולים?האם להורה/בן הזוג שלי יש טופס חתום – ייפוי כוח למתן הנחיות רפואיות לטיפול רפואי של משרד הבריאות, ביטוחים בריאותיים/סיעודיים – מה, היכן קיים ?
בתחום המשפטי – נושא צוואה, ייפוי כוח מתמשך, העברת רכוש נדל"ן כמתנה ועוד
בתחום הכלכלי – האם התקיימה שיחה על מצב, רצון ובקשת מי מיקירינו בנושא זה? למי מבני המשפחה יש זכות חתימה בחשבון/אפרוטרוסות, לטובת היום שמי מההורים לא יהיה כשיר. חוק 190 ועוד.
חברתי/סביבתי – מה התכנים וסדר היום של יקירנו, מי נכנס, מתי, עבור מה הבייתה? האם יש משאבים ותכנים בקהילה שאנו משתמשים/או לא ? האם אנו זכאים לעזרה וממי? בביטוח לאומי-אם ההורה בן למעלה מגיל 90 – ישנן הטבות אוטומטיות ,נושא – קהילה תומכת, הטבות וזכויות ממקום העבודה ועוד)
בנוסף, קיימים אתרים המנגישים מיידע רב, כך שלעיתים קשה לדעת מה הזכויות שמגיעות בדיוק לנו…הצפת המיידע באופן כללי ופחות בהתאמה אישית, כגון:

ועוד רבות, נוספות ומגוונות.

במיצוי זכויות, החוכמה היא לעצור, לנשום, לבדוק מה רלוונטי עבורי כאן ועכשיו, לקבל כלים איך להתנהל ולהפיק את המקסימום בדרך הקצרה והבטוחה ביותר.

גם בשביל זה, אנו – אנשי ה"חצר הפנימית" – מרחב ידע ושירותים במשפחה הרב דורית, אנשי מקצוע מיומנים וותיקים כדי לייצר עבורכם את המענים המייטבים עבורכם ומיצוי הזכויות ליקירכם – אנחנו כאן בשבילכם !

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן