הקורונה כהפתעה


מה היא הפתעה? משמחת/מרגשת/ מכבידה/מטלטלת/מפחידה


"כחודש, אחרי ליל הסדר, הבנתי שהופתעתי, בהתחלה זה היה ממש "שוק"-  מבלבל, לא מובן, מה, איך מתנהלים, עושים? עם מי מתייעצים, את מי שולחים לעזור ולדאוג להורים? חוץ מלשוחח בטלפון, לעודד, להקשיב לא יכולתי לעשות כלום, גם אותי הקורונה תפסה כך פתאום, ואז…במקביל להישרדות שלי, ילדי, בין זוגי, השינוי בעבודה, הלחץ מהסביבה, מצאתי את עצמי ממש לבד, פעלתי באופן אינטואיטיבי הכי טוב שיכולתי, אך ההארה בעקבות כך, הביאה אותי  לפנות אליכם -לחצר הפנימית".

כך החלה השיחה עם ר' בת 51

ר' הגיעה עם בקשה ממש ממוקדת וברורה "אני מבקשת לייצר שיח משותף עם ההורים בצורה מקצועית, שבסופו, נייצר שקיפות, פתיחות, נגישות לכל מי ומה שנדרש להם ולי בחיי היום יום, בשגרה ברוכה וגם כשקורה משהו, הבנתי שכעת שהלחץ הראשוני עבר, אני רוצה להיות מוכנה אם וכאשר יקרה משהו פעם נוספת, אותי כבר לא יתפסו באי ודאות טוטאלית, ללא מידע, וכלים" !!!

מה שעוד היה חשוב לר' לעבור את התהליך עם איש מקצוע מנוסה, כזה שמסתכל על המשפחה וצרכיה באופן הוליסטי – כולל, במינימום זמן וכסף, במקסימום מקצועיות, ניסיון ומיקוד להשגת הרצוי לנו כמשפחה והכל תוך חיבור, ודיאלוג על הדברים הבאמת חשובים לכולם בחיים מתוך תהליך המשתף גם את אחיה שנמצא מעבר לים,(באמצעות הזום) וכן לייצר תיקיות ממוחשבות (נגישות גם לאח) וידניות בהם יהיו המסמכים, הבקשות, אנשי הקשר על פי:

  • בנק וכספים
  • ביטוחים/משפטי
  • רפואי/בריאותי
  • סוציאלי/קהילתי

במיקוד זה שיתפה ר' את ההורים ואחיה במפגש הראשון. ר' ביקשה פתיחות, שקיפות,  ומעבר לכך, היא אמרה שבחרה להיות מלווה עם איש/אנשי מקצוע כדי לעשות את התהליך כמו שצריך, תוך דיאלוג משותף, והכי חשוב לה להישאר במקום של בת ואחות ולא מטפלת ואשת בירוקרטיה וכספים.

בין המפגש הראשון לשני המשותף, פנה אבא של ר' וביקש פגישה נפרדת, שאכן התקיימה – הוא אמר "בזכות תקופת הקורונה המאתגרת לכולנו, אני מאושר שהבת שלי מצאה אותך, וסוף סוף אנחנו מדברים, מקשיבים זה לזה ע נושאים שמזמן רציתי לדבר עם האהובים שלי במשפחה, ולא ידעתי איך לעשות זאת"

במפגש זה עם האב, נוצר חיבור אישי, שנתן לו ביטחון להמשיך בתהליך ליצירת "רשת ביטחון" לכל אחד ולכולם יחד במשפחה

דליה בורק – מאמנת ומגשרת בין דורית 0503117123

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן