הקשר הרב דורי

אחת ההשפעות הנפלאות ביותר של התפתחות הרפואה והטכנולוגיה, היא אורך החיים. במשפחות רבות חיים מספר דורות זה לצד זה – אם ילדים קטנים, הורים, סבים וסבתות ואפילו סבים וסבתות – רבא. היחסים בין דורות אלו נקראים בדרך כלל – קשר רב דורי והוא מתאר את מערכת היחסים (המורכבת לעיתים) של הפרט עם המעגלים השונים במשפחתו.

השפעות חיצוניות על קשר רב דורי

העולם המשתנה משפיע רבות על משפחות כיום ועל קשר רב דורי ביניהן, ובכלל בקשרים בין דוריים מחוץ לתא המשפחתי. השפעות רבות ניתן למצוא בתחומים רבים בחיים, למשל:

  • השפעת האינטרנט – הטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, בעיקר בתחום התקשורת. עובדה זו תרמה לשינויים אדירים בדרך בה בני אדם מתקשרים ביניהם – גם על התקשורת הפנים משפחתית. הילדים, גדלים לצד התקשורת המתפתחת והופכים להיות אלו שמלמדים את הוריהם כיצד להדביק את הקצב; הפערים גדלים, והתפקידים משתנים גם הם.
  • השפעת עולם התעסוקה – כל דור וההתנהלות שלו במקום העבודה; לוותיקים יותר תהיה בדרך כלל גישה שמרנית יותר, בעוד הדור הצעיר מחפש סיכונים והזדמנויות. הדבר יוצר פערים שהולכים וגוברים עם הזמן, ואיתם קונפליקטים שבין הדורות במקום העבודה, שעלולים להוביל לירידה בתפקוד בתי עסק וארגונים.
  • השפעת השינויים הכלכליים – ילדי דור ה-Y כבר אינם ילדים, ונמצאים כעת בשיא שנות הקריירה שלהם. לצערנו, אנו מוצאים שהשפעת המיתון העולמי עליהם אינה חיובית; אקדמאים רבים מוצאים עצמם מובטלים, והמשכורות נמוכות מבעבר. נקודת פתיחה זו מביאה אותם לפתח תלות בהוריהם המזדקנים עד גיל מאוחר.

החצר הפנימית – שומרים אתכם על קשר

אין צורך להרגיש לבד בתהליך הטיפול המורכב בבני המשפחה, אנו בחצר הפנימית נשמח לעמוד לשירותכם בכל עניין ושאלה בנושא קשר רב דורי מציאת האיזון בין הסיטואציות המורכבות במשפחה שלכם, ובין השגרה האישית שלכם. הצטרפו אלינו ויחד נלמד כיצד שומרים על קשרים בריאים, לחיים קלים יותר.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן