טו' באב – אהבה, למה הכוונה ?

מבקשת לשתף אתכם בהזדמנות שלקחתי, לעצור ולשאול את עצמי ואת ייקרי סביב, שאלות הקשורות לאהבה, שאלות שמותר שחלקן יישארו באוויר ! (-:

טו' באב הינו תאריך עברי המציין פיוס, אהבה ונחמה בעם ישראל… כלל האירועים מתקשרים לאהבה ואחדות בישראל כתיקון על החורבן שקרה ב-ט' באב. לאורך הדורות המועד קיבל צביון שונה, תמיד היה בו הירח המלא – סמל לאור.

אם ננסה להסתכל על מועד זה כיום, כהזדמנות – ונשאל את עצמנו…"מה הוא האור אותו אנו מבקשים?" למה הכוונה שאנו אומרים "אהבה עצמית" – מה חשיבותה ? מה תלוי בנו כדי שאור זה יידלק לאורך זמן? מי השותפים שלנו יום יום לאור זה? מה הקשר בין אהבה לפיוס ונחמה לאור זה בחיינו? אילו דברים/אנשים אנו אוהבים או לא ומדוע, מה משפיע, משנה את הרגשות שלנו לאלה ? האם אהבה במשפחה היא ללא תנאי? מה קורה שהאהבה נעלמת, חסרה מכל סיבה בין בני המשפחה ? מהי בכלל אהבה – האם שאנו אומרים אהבה אנו מתכוונים לאותו דבר? מה היא אהבה בעייני, מה הם אבני הדרך באהבה באנשים שאני אוהבת ואלה האוהבים אותי?

אחת הדרכים הטובות והבטוחות לייצר יחסים מכבדים בין בני זוג, אנשים בכלל ובמשפחה וכל מי שלצידנו במשפחה, זה להעצים תקשורת ושקיפות, הכוללת הקשבה, הכלה/מקום לשונות ולצרכים של מי מיקירנו , לייצר גשרים ופחות חסמים, לדעת להגיד מילה טובה לאחר, לחבק, לתת יד – המגע יוצר ומאפשר קשר בנוסף לזה המילולי – אלה ימנעו קשיים, סכסוכים במקום האוהב הטבעי – במשפחה.

דליה רביקוביץ כתבה

"מה זאת אהבה? שאלתי את עדו והוא זרק בי מבט מצדד ואמר לי בזעף או בחמלה: אם את לא יודעת עדין, כבר לא תדעי לעולם. ואז אמרתי לו בלי זעף ובלי חמלה, אבל במבט מצודד ומעט משעשע אני יודעת מה זו אהבה בסך הכל רציתי לבדוק את כשר הביטוי שלך כשר ההבעה שלך בעברית וגם רציתי טפת זעם וחמלה כדי לקיים את המתח, שלא נתחיל לשעמם זה את זו ולא נריב ואחר כך נתנצל, זה אוכל אותי. אני יודעת מה זו אהבה, למשל, אני אוהבת אותך.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן