כמו במשפחה – ארבעת המינים מאוגדים יחד

ארבעת המינים מסמלים את אחדות המשפחה – כל אחד מהם שונה, יחיד ומיוחד בדרכו הוא…ויחד הם משלימים זה את זה – כוח של יחד ובמקביל, נותנים מקום ומשמעות לכל אחד לחוד.

המשמעות, של נטילת ארבעת המינים יחד, יכולה להוות לנו אנלוגיה על האחיזה יחד של הפרטים במשפחה בעלת קשר רב דורי , על השונות והייחודיות של כל בן משפחה, על ההזדמנות של הכרות והכרה באחר ששונה מאיתנו. גם אם נדמה לנו שלא ניתן לקרב, ליצר שיח, תקשורת בין בני המשפחה השונים – ארבעת המינים מוכחים לנו שלשונות יש יתרון של ייחודיות לצד אחיזה משותפת.

בואו ננסה לחפש במשפחתנו את מי שמתאים/דומה לאחד מארבעת המינים-

האתרוג (בעל ריח טעם- מרכזי בעל כוח והשפעה, כזה שיכול להניע קדימה…

הלולב (בעל טעם) – עמוד השדרה – האדם המלומד,השקול, היציב…

ההדס (חסרת טעם בעלת ריח) – אלה שעושים דברים

הערבה (חסר טעם וחסר ריח)– זה שיכול להיות נטראלי, מקשיב

וכעת, בואו ניקח זאת צעד אחד קדימה..

מבקשת להעלות מספר שאלות, עימן אני נפגשת בתהליכי האימון והגישור, כאשר אחד מבני המשפחה אומר…"כן, אבל הוא חי בחו"ל, והשני יש לו ילדים קטנים, ואני לבד עם כל העומס…". זו הנקודה בה בחדר האימון אנו שואלים שאלות ממוקדות, מפרקים את הסיטואציה ורואים מה ההזדמנויות שזו מייצרת – לטובת תקשורת ושותפות גם אם קיימים חסמים:

1.מהו המתח העיקרי בין מי מבני המשפחה ?

2. האם מתחזה מפריע לאווירה במשפחה? כיצד?

3. מה תלוי בך כדי להפחית את המתח ולייצר תהליכי אמון ותקשורת?

4. בזכות השונות בין בני המשפחה, מה ההזדמנות שנוכל להאיר ?

חג הסוכות זו הזדמנות לפגוש את בני המשפחה, לייצר זמן איכות גם עם אחד מהם, הנסיעה לארוחה המשותפת יכולה להוות הזדמנות לשיחה, לשיר ביחד, גם עם הורה מבוגר במצב כזה או אחר, החשוב הוא לעשות משהו טוב עם ההורה עמו אנו נמצאים – זה חלק מטיפול משפחתי בהורה המבוגר, ולעיתים הורה עם דמנציה, זו כוחה של משפחה כיחידה אחת בממדים רבים.

חגי תשרי – כחלק מגלגל השנה, המופיעים כל שנה, אינם הפתעה…אנו מתכננים היכן נפגשים, מה כל אחד מכין לארוחה, מה קונים מתנה למארח, וכאן אולי יש מקום לחשוב ולהתכונן גם ל …

איך אנו מתכוננים למפגשים המשותפים ברמה הבין אישית?
מה אנו עושים עם למען, עבור ההורי המבוגרים שעמנו ?
אילו מחשבות ותחושות המפגשים המשפחתיים מעלים?
אילו הזדמנויות המפגשים יכולים לייצר?
אילו אתגרים הם מביאים על בסיס העבר, ומה ההזדמנויות ביחסים הבין אישיים במשפחה?
כן, זה לא קל, זה דורש רצון, פעולות, כוחות, כלים ועוד…

אנו בחצר הפנימית –

נותנים מענה לכל אחד מכם לצרכיו השונים בסיפור האישי – במשפחה הרב דורית, אם את/ה מרגישים קושי, נתק, חוסר תקשורת עם מי מבני המשפחה – צרו קשר, ויחד נייצר מציאות אחרת עם כלים מעשיים עבורך, נעבור מהמצוי לרצוי לך !

המסר הוא – יום שעובר לא חוזר, ובעיקר משפחה היא לא רק בעת שימחה, הפרטים ה הם מקור כוח וביטחון המייצרים משענת בכל עת, גם בעת משבר, קושי – כי באמת – כל אתגר הוא הזדמנות, רק אם נבחר להיות בו.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן