מה עוצר אותנו להתעסק עם מסמכים משפטיים, למרות שאלו עשויים לשמש אותנו לטובה ?

מסמך שממש שווה להכיר – ייפוי כוח מתמשך !

רגע, מה זה יופי כוח מתמשך בכלל ?

שמחה ששאלתם!

יפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי אותו אנחנו מכינים ומפקידים כיום, אבל מופעל רק בעתיד, במידה ונאבד את הכושר השיכלי שלנו לתפקד בצורה עצמאית. על ידי הכנת המסמך והפקדתו אצל האפוטרופוס הכללי, אנחנו דואגים לתיעוד רישמי של כל ההנחיות וההוראות שחשוב שיתבצעו עבורנו בעתיד, במידה ולא נוכל לעשות אותן בעצמנו, יחד עם מינוי של מיופה כוח (אחד או יותר) שיעשה את הפעולות הללו בשבילנו.

זהו מסמך סופר חשוב, כשחושבים על תכנון החיים קדימה.

 אבל למרות חשיבותו אני נתקלת מדי פעם בחסמים של אנשים בהכנתו.

אשתף אתכם בכמה מן העיקריים:

  • אנחנו משפחה מאד מלוכדת אין מצב שלא נהיה שם בשביל ההורים, למה אנחנו צריכם מסמך רשמי כתוב?

איזה כיף לשמוע והלוואי שכל המשפחות בארץ יהיו כמותכם, אבל מבחינת הגורמים הרשמיים כמו הבנק או חברות הביטוח השונות, הדינמיקה המשפחתית שלכם לא מעניינת אותם. הם רוצים לראות מסמך רשמי שמאשר לכם לפעול עבור ההורים ואם לא הכנתם כזה מראש, הרי שאם חלילה ההורים או מי מיהם יאבד את הכושר שלו לקבל החלטות עקב נניח דמנציה, תצטרכו להתמנות עבורו כאפוטרופוס וזה כבר סרט אחר לגמרי.

  • אין להורים שלי הרבה נכסים המקרה שלנו פשוט, חשבון בנק אחד והדירה שבהם הם גרים. למה אני צריכה את המסמך הזה?

אין ממש קשר למורכבות התיק הפננסי של ההורים. השאלה היא מה יקרה אם חלילה הם כבר לא יהיו כשירים מנטלית לטפל בזה בעצמם, למי תהיה הסמכות המשפטית לכך. למשל אם ירצו לעבור לבית אבות- מי יחתום בשמם על המסמכים החוזיים לצורך המעבר הזה. אם תרצו לבטל להם הוראות קבע כי כבר אין צורך בהם, יבקשו מכם הוכחה שיש לכם את הסמכות המשפטית לעשות זאת, וזה רק מקצת מהדוגמאות שבשבילם כדאי להכין יפוי כוח מתמשך. 

  • ההורים שלי בריאים והכל טוב, אם חלילה הם יתחילו להדרדר אז נחזור לבחון את הנושא, למה צריך כבר עכשיו?

זה בדיוק העניין, כאשר ההורים כבר מתחילים להדרדר ייתכן שיהיה מאוחר מדי להחתים אותם על המסמך הזה. את המסמך מכינים וחותמים עליו מראש כאשר אנחנו צלולים לגמרי ומסוגלים להבין על מה אנחנו חותמים ואלו הוראות אנחנו רוצים לכלול בתוכו. 

הכותבת: עו"ד מירית הופמן –
מומחית במענה לצרכי הגיל השלישי ותכנון בין דורי.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן