מרכז יום לקשיש

לאדם המבוגר שנמצא שעות רבות ביממה לבד, זה שבידו זמן פנוי ובמקביל הזדמנות לקחת חלק בפעילויות חברתיות, אינטלקטואליות, יצירתיות, פיסיות המותאמות לו שמתקיימות מחוץ לבית עם אנשים סביב, יכול למצוא כל אלה ויותר במרכז יום באזור מגוריו.

בנוסף, משפחות הנותנות תמיכה ארוכת שנים באחד מבני המשפחה בגיל השלישי החווה ירידה בתפקוד, וזקוק לעזרה בטיפול אישי ובמשק הבית, שמחות שהקהילה נותנת מענה בשעות הבוקר של היום וכך נותנים "זמן חופשי רגוע" לבני המשפחה המטפלים. החשוב הוא, מציאת האיזון בין טיפול אין סופי בבן המשפחה ובין ניהול שגרת חיים נורמלית בעזרת המשאבים הקיימים בסביבת המטופל.

מרכז יום לקשיש מתפקד כמסגרת יומית המיועדת לאנשי הגיל השלישי המתפקדים ברמות משתנות ומקבלים מענה מותאם. כמו מועדוני יום, גם במרכזים אלו נערכות פעילויות חברתיות, אך הדגש הוא בעיקר על טיפול והשגחה; החל מארוחות מסודרות, רחצה, ועוד – בהתאם לצרכיו של האדם.

כיצד יועיל מרכז יום לקשיש לקרובי המשפחה שלכם?

אין דבר מפחיד יותר מהרגע בו מוצאים עצמם בני המשפחה נקרעים בין הצורך להיות שם למען הסבא /סבתא, ההורים, שרמת תפקודם יורדת, ובין שגרת החיים הרגועה והעצמאית. ההזדמנות היא, שמרכז יום לקשיש הוא אחת האפשרויות לאיזון בין השניים, וכך להיות בטוחים שבן המשפחה בידיים בטוחות. הנה מס' שירותים שמציעים מרכזי יום לקשישים, שמקלים משמעותית לא רק על ההורה, אלא גם על המשפחה המטפלת בו:

  • חיזוק רמת תפקודו של הקשיש ומניעת התדרדרות
  • ייעול אספקת השירותים הדרושים
  • הקלת עומס הטיפול על המשפחה המטפלת; עוד מישהו רואה את ההורה ומעניק לו טיפול
  • שיפור איכות חייו של הקשיש ושילובו בחיי קהילה
  • ארוחות חמות במהלך היום המבושלות ומוגשות במרכז עצמו
  • פעילויות אומנותיות/יצירתיות לצד גפניות.
  • שירותים מקצועיים; ריפוי ועיסוק, אחות לבדיקות ומעקב, עובדת סוציאלית, פעילות גופנית ועוד.
  • עצם העובדה שיקירנו יוצא מהבית ועסוק מספר שעות בכל יום ואינו לבד בבית, מקלה עליו

נקודה נוספת שכדאי לציין שהופכת את החצר הפנימית למקום מיוחד כל כך, היא העובדה שבמקרים בהם הקשיש לא משתף פעולה ולא מוכן להשתלב במרכז יום לקשיש, מתייצבים המומחים של החצר הפנימית לפעולה ומקנים לבני המשפחה כלים כיצד לפוגג את החסם, ולהניע את בן המשפחה לצאת מהבית ולהיות חלק מהפעילויות שבמרכז יום לקשיש.

החצר הפנימית – דואגים למשפחה שלכם

בלי שום צל של ספק, מרכזי היום לגיל השלישי הם בין השירותים הקהילתיים החשובים ביותר; הם מקלים מעט על המשפחות שנאלצות להתמודד עם סיטואציות קשות ופתאומיות, ומאפשרים לקשיש לא רק לקבל טיפול ועזרה, אלא גם מקנים לו אתנחתא קלה בפעילויות חברתיות. החצר הפנימית הינו מרכז מידע ושירותים למשפחה הרב דורית. העובדים והמדריכים המסורים רואים בתפקידם שליחות, ומבצעים אותו באדיבות ומקצועיות, ברמה הגבוהה ביותר שמגיעה לקרובי המשפחה שלכם. בחצר הפנימית, אנו עוזרים למצוא את המרכז המתאים בסביבת מגוריו של יקירכם וחיבורו לקהילה.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן