סיפור מקרה מחדר הגישור

י' בנה של רותי, פנה להגיע לפגישה עם אחותו ואמו, כדי לתת לאמו הזדמנות לספר את סיפור המקרה שעמו היא קמה והולכת לישון לאורך זמן, והוא כבן ניסה לרתום אותה לתהליך בו תקבל מענה רגשי וענייני…ושלא תישאר בכאב שהיה.

רותי בת 67, כל חייה הצעירים חוותה שנים טובות עם משפחתה ועם אחיה בעיקר, המשפחה הגרעינית הייתה בשבילה מעל הכל, אפילו מעל הדאגה לעצמה. אחיה, עבד בעסק של בעלה של רותי ושותפיו לשביעות רצונם המקצועית של כולם.

באיזה שהוא שלב, לאחר מספר שנות העסקה, חלו שינויים כלכליים/עיסקיים, ואחיה של רותי עזב את העסק של בעלה.

במקביל, האח ניהל את הנושאים הכלכליים של אימם בכלל ולאחר לכתו של האבא בפרט. רותי לא הייתה מעורבת לא מורשת חתימה, לא שאלה והתערבה, לא התעניינה כלל בתחום הכספי של ההורים, סמכה על אחיה ולא רצתה לשנות את השקט היחסי שהיה, גם אם היו סיטואציות שלא נעמו לה.

לאחר המשבר בין האח לבעל, החלה רותי לשאול שאלות, לבקש מיידע…וכאן הסיפור התפוצץ, האח לא הבין מדוע רותי פתאום שואלת, מבקשת מיידע… בין רותי לאחיה נוצר נתק, ריחוק וכך גם בין כלל בני המשפחה כולל בני הדודים שהיו כה קשורים זה לזה. מצב שהשפיע לרעה על רותי גם רגשית ותפקודית.

לפני מספר חודשים, החל תהליך טרום גישור עם בני המשפחה, שיחה משותפת של רותי ושניים מילדיה, כל אחד סיפר את הקורה מנקודת ראייתו, בהמשך רותי הגיעה למפגשים בהם קיבלה מקום, כלים, ביטחון העצמה, וזיהוי ההזדמנויות באתגר הקיים.

עבורכם הקוראים – זו הזדמנות להניח כאן שאלות/תובנות/טיפים שחשוב שכל אחד מאיתנו ישאל עצמו, עוד לפני שמצבים מחמירים ומקצינים, אלא בשלב שניתן לייצר שיח כשיש הקשבה, חשוב בזהירות עם איש מקצוע שלא מעורב רגשית לבנות אמון, ליצור ביטחון, כדי למנוע סכסוך בו כל צד מתרחק ומתבצר… וכמובן, אם קרה שהגעתם לאי הסכמה- בואו לקבל מענה, עזרה, רשת ביטחון…יום שעובר אינו חוזר, לבד הדברים לא יפתרו -אז, בדקו…

  • האם קיימת תקשורת על תחומי אחריות בצרכי החיים השונים של מי מבני המשפחה ?
  • האם יש מעורבות/מקום/אחריות לכל מי מהאחים לפי בחירה וחוזקות אישיות?
  • האם וכיצד נשמרים האינטרסים הכלכליים של מי מהורינו/יקרינו ?
  • האם קיים הסכם כתוב על דרכי הפעולה של בני המשפחה בנכסים המשפחתיים?
  • האם קיים רישום/בקרה מי מהילדים/קרובים/נכדים לוקח, מקבל עוד בחיי המבוגר במשפחה?
  • האם קיים מסמך משפטי המסדר את רצון ההורה המבוגר? האם ולמי הוא נגיש?

המודעות בנושא, חשוב שתהיה גבוה, ישנם פתרונות שונים ומגוונים – יש להטעימם לצרכי המבוגר ומשפחתו מתוך אחריות, זהירות ודאגה על שמירת רווחת המבוגר בחייו.

מעוניינים לשוחח על כך, כאן בשבילכם, צרו קשר 0503117123

מוזמנים לקרוא על גישור משפחתי

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן