ספסל !

מה התמונה משדרת לכם, מה אתם רואים, חשים?

מה מתחשק לכם לעשות?

מה התמונה מאפשרת לכם? את מי הייתם מזמינים לשבת לצידכם לשיחה בפועל/במחשבה?

איזה סוג דיאלוג הייתם רוצים שיהיה שם, מה תלוי בכם כדי שזה אכן יקרה?

מדוע בחרתם דווקא באדם זה?

מה כל כך חשוב לכם בשיחה, בישיבה יחד, מה הייתם רוצים ששיחה זו תייצר?

מה ההזדמנות של מפגש על ספסל שכזה מאפשרת לכם ?

כאשר בן משפחה מטפל מגיע אלי לאימון אישי, אימון קבוצתי, או אימון משפתי עם בני משפחה נוספים, הוא מגיע ממקום של עומס, קושי, התלבטות, תשישות רגשית ולעיתים גם פיזית, לחץ מהיום יום… עם תחושה ברורה, שבמצב הנוכחי הוא לא יכול להמשיך עוד… אחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר עבור בני משפחה מטפלים הוא הצורך לשתף,לשוחח, לשחרר, להתייעץ, לחשוב עם… לקבל ידע, מידע על מיצוי זכויות שהוא כוח, טיפים, כיווני חשיבה חדשים כאלה שייצרו מענים נוספים לצורכי המטופל והמטפל במשפחה.

כאשר בן משפחה המסייע להוריו מגיע לחדר האימון, הוא בוחר לעצור, לתת לעצמו מקום – שיאפשר לו לנשום, לשחרר, לקבל תמיכה, הכלה, כלים, אימוץ דרכי פעולה חדשים המתאימים לו, כאלה שלא חשב עליהן עד כה, בחדר האימון אנו מזהים משאבים במשפחה המורחבת, בסביבה, קהילה שיכולים ולעיתים אמורים לסייע, להיות לצד המטפל לאורך המסע.

העצירה והישיבה המשותפת, באווירה נינוחה ורגועה, השיחה עם בעל מקצוע, מאפשרת לו לצלוח טוב יותר את התפקיד של בן משפחה מטפל, בצורה המיטבית המתאימה לקונסטלציה המשפחתית שלו. (כל אדם ומשפחה בעלת מבנה ייחודי, אתגרים והזדמנויות שונים).

חשוב להבין, במפגשים המשותפים על "הספסל האימוני", אנו לא משנים את התמונה/הסיטואציה, זו לא בידינו, אך אנו מפרקים, בודקים ממה היא מורכבת, ומרכיבים אותה מחדש (כמו פאזל) כך שהתמונה שתתקבל תהיה עבור בן המשפחה המטפל, אפשרית יותר לאורך זמן ובעיקר, הכנסת גורמים נוספים לתמונה מתוך בחירה – לא להיות בסיטואציה לבד !

הקושי בלהיות לבד הוא קושי אמיתי, הוא אינו רגעי, אלא מתמשך, מבחינה רגשית, המטפל העיקרי מרגיש שהוא לא יכול להכיל יותר את חיי היום יום שלו, בשילוב כל מטלות החיים השונות בתפקידי חיי היום יום (כבן/בת זוג, כהורה,כסב/תא, כבעל מקצוע, כאח/ות, כבן משפחה מורחבת, כחבר/ה, ואולי קודם כל זמן ומקום לעצמו)

זו הזדמנות נהדרת עבור כל אחד הרואה תמונה זו, לייצר תקשורת, קשר בכל נושא עם כל אדם שתבחרו להזמין לשבת לצידכם, קצב החיים השוטף לעיתים משכיח מאתנו את הדברים ה"קטנים" אך הממש חשובים בחיים… שמחה ומודה על ההזדמנות להזכיר לכם לשבת יחד על הספסל עם…

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן