עזרה לקשישים

סבא וסבתא שלנו הם עמוד התווך של המשפחה; כילדים ונכדים, אנו מביטים בעיניהם המחביאות סיפורים מחיים שלמים, שהביאו אותם בעבודה קשה לרגע הזה בו הם מביטים בנו בחזרה בגאווה ואהבה אין סופית. כשהגיל עושה את שלו, אנו עלולים להיות מופתעים ולא מוכנים. לפתע שגרת החיים מתהפכת, ואנו מוצאים עצמנו מתמודדים עם סיטואציה כמעט בלתי נתפסת, לא בטוחים כיצד להושיט עזרה לקשישים שבחיינו.

כיצד נוכל להושיט עזרה לקשישים

כמשפחה, הדרך הטובה ביותר בה נוכל להושיט עזרה לקשישים במשפחתנו, היא להיות שם עד כמה שניתן; להעניק תשומת לב חמה מלאה באהבה וכבוד, להגיע לביקורים, להשלים קניות לבית ומידה והם זקוקים למשהו, ואפילו סתם לצלצל פעם ביום לשאול לשלומם. לא תאמינו כמה סבא וסבתא יעריכו את זה שחשבתם עליהם, ולא משנה באיזו דרך הראיתם להם את זה.

לצד התמיכה המשפחתית, קיימים מס' גופים המתפקדים כתומכים בקשישים:

  • המוסד לביטוח לאומי – המקנה גמלת סיעוד לזקוקים לה; לעזרה בבית הקשיש ובפעולות היומיומיות.
  • מחלקת רווחה ברשויות המקומיות – בכל עירייה מתפקדת מחלקת רווחה ובה פועלים עובדים סוציאליים הנותנים מענה לקשישי הרשות.
  • יחידות לטיפול בית של קופות החולים – מטרתן היא להעניק טיפול לחולים במצבים רפואיים מורכבים או סופניים, או לאלו הזקוקים לשיקום וטיפול אך הם מרותקים לביתם.
  • ביטוח משלים סיעודי – בעלי ביטוח זה זכאים להגשת תביעה למימוש הפוליסה במידה והם מתקשים בביצוע פעולות פשוטות כגון רחצה, אכילה, הלבשה.
  • נופשון – לאחר אשפוז בביה"ח כללי או שיקומי, ניתנת לקשיש אפשרות לשהות זמנית בבית החלמה בפיקוח רפואי.
  • קהילה תומכת – מסגרת שמטרתה להעניק לקשיש תחושת ביטחון והשגחה בקהילה, באמצעות סל שירותים הכולל; קשר עם רב הקהילה, מועדון חברתי, לחצן מצוקה אישי ועוד.

החצר הפנימית – מפחיתים את החרדה

אנו בחצר הפנימית רואים בעבודתנו שליחות; המרחב המקצועי-חברתי שהקימה דליה בורק, מספק פתרונות ליווי ותמיכה לבני משפחה שמצאו עצמם מתמודדים עם סיטואציה פתאומית וקשה, כשאחד מבני משפחתם אינו מסוגל לתפקד ללא עזרתם – תהא הסיבה אשר תהיה. אנו מזמינים אתכם להיעזר בנו, לכל שאלה ועניין, אנו לשירותכם.

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן