קשר רב דורי במשפחה המורחבת

"מטפלים במלכוד"מטפלים בבן משפחה שנעשה פחות עצמאי/חולה?

והחדשה היא – אתם כבר לא לבד !
כך נפתח מאמר מעמיק שנכתב על ידי סיוון קלינגבייל ורוני לינדר

ב- Markerwrrk 27/12/2019

"1.5 מיליון ישראלים סייעו בשנה האחרונה לבן משפחה שסובל מקשיים בתפקוד כתוצאה מגילו המבוגר, ממחלה או ממוגבלות – בלי עזרה, סנונית ראשונה להכרה בקושי, שיזמה נציבות התעסוקה ל–70 אלף עובדי המדינה, עשויה לסלול דרך לכלל העובדים"
"כשעובדים המטפלים בבן משפחה נכנסים למשרדה של ולרי לוי, הממונה על הרווחה בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הם בדרך כלל עושים זאת כדי לברר כמה ימי מחלה מגיעים להם לפי החוק, ואם ישנן זכויות מיוחדות או הקלות שלהן הם זכאים ממקום עבודתם. רק אחרי שהיא שואלת "ואיך אתה מרגיש?" או "ואיך את מתמודדת?", פתאום זולגות הדמעות וחבילת הטישו נדרשת. "מי שנמצא ליד מטופל נוטה לחשוב שהפוקוס לא עליו ולכן לא מבין שגם לו יש התמודדות. הם מופתעים מכך שיש מישהו שרואה אותם", היא אומרת."

האם ידעת שנציבות שירות המדינה נותנת הנחיות לזכויות של בני משפחה מטפלים בעיקר בהוספת/פדיון ימי מחלה ובמקביל קרקע מאפשרת שיח והכלה של צרכי העובד כמטפל?

המודעות עולה וזה בהחלט שלב חשוב וראוי להעלות את השיח הציבורי, ואנו בחצר הפנימית – מרחב ידע ושירותים למשפחה הרב דורית נותנים מענים מקצועיים ורגשיים לבני המשפחה המטפלים,, מייצרים רשת ביטחון ממוקדת ומדוייקת לכל משפחה על פי צרכיה בעזרת המומחים המנוסים במינימום זמן ומקסימום יעילות, בנושאים שפוגשים/יפגשו כל אדם בחברה הישראלית בעשורים הקרובים. אנו בחצר הפנימית – מרחב ידע ושירותים לבני המשפחה הרב דורית חרטנו על דגלנו לפני ארבע שנים, וכך אנו פועלים יום יום עם עשרות משפחות מידי שנה – לתת מענים, מקום, תמיכה, ייעוץ ממוקד צרכים למשפחה המורחבת. שלוש אבני הדרך עבור בני המשפחה המטפלים, כאן בשבילכם –

המאמר מתמקד במסרים ברורים על "העבודה השקטה" , על הגישה המקובלת שאנו כה מכירים "אני מסתדר" "אפתור זאת בעצמי", "העבודה השקופה" של בני המשפחה המטפלים, נכון להיום מתקיים שיח המאפשר לשתף קולגות וממונים במקומות עבודה כולל קבלת זכויות לעובד המאפשרים מקום ותמיכה של השירות הציבורי, נציבות שירות המדינה בבני משפחה מטפלים.

* בואו נדבר על זה – שיתוף משנה מציאות לאפשרית

* יחד זה יותר – מ… אל תישאר לבד

* ידע =כוח – רשת ביטחון



מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן