רשת ביטחון למטפלים ולמטופלים במשפחה

"אם הייתי יודעת שלאחר סדרת מפגשים כל כך קצרה וממוקדת, נצא מחוברים יותר, ברורים יותר אחד לשני, עם כל הידע והכלים – וואו, לא תארתי לעצמי שנגיע לדבר כזה וזה שייצרנו תכנית ליווי להורים שזקוקים לנו מתוך הסכמה, בחירה ובעיקר הכוח שלנו יחד,,,אנחנו ממש יחידת עלית (-:"

זה המסר המסכם של דורית (שם בדוי) אחיינית אחת מתוך ארבע, לשוש ואריה (שמות בדויים), זוג בפרק ב' בחייהם מזה 20 שנה.


אריה ושוש בני ה- 78,שוש – אריה – עצמאי המטפל העיקרי בזוגתו- שוש, גם הוא אינו בריא, במקביל- בריאותה המנטלית והגופנית של שוש בירידה מתמדת ומשמעותית, כולל אי שינה בלילה, סירוב לנטול תרופות ועוד. לשוש אין ילדים, לאריה יש בת אחת באוסטרליה, דורית (שם בדוי) השכנה והחברה האכפתית יחד עם ארבעת האחיינים (ילדי אחיה של שוש) הגיעו לתהליך הדיאלוג המשותף מתוך כוונה לשמוע ולהשמיע ולייצר תיאום ובעיקר מענים לצרכים האישיים של שוש ושל אריה ושל שניהם יחד. במקביל – עלה הצורך בחוות דעת מקצועיות, ואכן כחלק מתכנית התמיכה והליווי המוסכמת שיצרנו, שיתפנו מומחים לטובת חוות דעת של רופא גריאטרי ומומחית במיצוי זכויות של "החצר הפנימית" www.405060.co.il

לקראת הגעתה של העובדת הזרה (תהליך של כחודשיים+) שילבנו את אשת המקצוע שאחראית על ארגון הבית והמסמכים, היא הגיע לדירה ותוך דיאלוג מכבד ומכיל עם שוש ומני מיינה חפצים ומסמכים, ארגנה, תייקה, זרקו את המיותר, חלק מהחפצים שאינם שמישי נשלחו לתרומה. ההודיה של שוש ומי הייתה עצומה וכשהאחיינית הגיע אמרה "וואו איזו הזדמנות נהדרת הייתה לסדר ולארגן את החדר והחפצים שהיו בו". ואכן – בכל אתגר קיימות הזדמנויות, ולשם אנחנו בעלי המקצוע בחצר הפנימית מכוונים.

כאשר קיבלנו את הפניה המצוי היה מאתגר, אט אט בהתאמה לצרכי בני המשפחה יצרנו "רשת ביטחון" למטופלים ולבני המשפחה, המצוי – התוצאה של תהליך היא העצמה שקט וביטחון של מי מבני המשפחה במצב הקיים.

דליה בורק – מאמנת ומגשרת בין דורית – 0503117123

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן