תנאים מאפשרים בטיפול משפחתי

טיפול משפחתי נדרש כחלק משגרת חיינו ואינו מהווה איום, אלא הזדמנות ל…

עבור כולנו – בני המשפחה הם העוגן המשמעותי בשיגרה ברוכה ובעת צרה. החיים מזמנים לכולנו אתגרים שלא תמיד אנו מוכנים להם ופעמים רבות אנו זקוקים לתמיכה וליווי כדי לכוון לרצוי מתוך המצוי, איך עושים זאת?

שיגרת היום יום לצד המטלות/החובות בתחומי החיים שלנו, לא מאפשרים לנו לעיתים לעצור, לנשום, להתבונן בקיים, ברב במקרים אנו נוטים שלא במודע לייחצן את הטוב ולהסתיר את האתגרים השונים ברמה האישית, תעסוקתית, חברתית, משפחתית, טבעי הוא לבחור בשיגרה בטוחה ומוכרת, גם אם היא ברוכה וגם אם ברוכה פחות.

מאמר זה מציע לעצור !

אז איך מייצרים טיפול משפחתי באופן מדויק ומיטבי?

ראשית, שאלת שאלות בסיסיות וחשובות שימקדו אותנו בנושא תקשורת, הדדיות, אמפתיה, קבלה, הערכה במישור הבין אישי בין הפרטים השונים במשפחה ולסייע לנו להתכוונן ל"טיפול במשפחה הרב דורית":

  • אז מתי אנו אכן מחליטים להתמודד עם קשיים משפחתיים המשפיעים על התנהלות המשפחה כולה כמו גם עם קשיים אישיים שלנו כפרטים במשפחה?
  • למה אנו מתכוונים במילה "טיפול משפחתי"?
  • מה מייחד/משותף, מאפיין את הטיפול,האימון הליווי, תמיכה, עזרה, ?
  • מה הם התנאים ההכרחיים כדי שתהליך טיפולי יביא תוצאות ומעבר מהמצוי לרצוי?
  • (מוזמנים להוסיף שאלות נוספות, שלכם…)

כצעד ראשון, נבין באיזה שלב אנו מבקשים לפנות לגורם מקצועי, אובייקטיבי להיות כאן בשבילנו, את מי אנו בוחרים, מה הם הקריטריונים בגינם אנו בוחרים את בעל המקצוע? האם הצורך, הקונסטלציה במשפחה, שלנו זהה לזה של חברנו שהמליץ על…? האם יש לנו שותפים לתהליך? האם טיפול משפחתי כולל אדם אחד או יותר? מה הם השלבים בתהליך אותם עלינו לעבור? האם "הסיבה" בגינה אנו פונים היא היא באמת מוקד הקושי?

מתוך כל השאלות מעלה, ניתן להבין שבחירת בעל מקצוע, מומחה (בדיוק כמו בתחומי בריאות הגוף) היא אישית, וחייבת להענות לצרכים של כל אחד ואחת.

השלב הראשון הוא ההצהרה, ברגע שהחלטנו לעשות את הצעד ולבקש עזרה ותמיכה – צעד זה כל כך משמעותי, בלי האמירה החוצה "אני מבקש עזרה עבור…" לא יקרה באמת כלום.

השלב השני מחייב כבר תנועה/עשייה, רתימת איש אמון לצידנו, שיתוף, איסוף נתונים ובחירה מושכלת של אדם אמפתי, מכיל, בעל ידע וכלים בדיוק למה שמתאים עבורי ובני משפחתי.

השלב השלישי הוא שלב ההתחייבות – שלב זה נדרש כדי ליישם את ההצהרה, להבין שמתחיל פה תהליך מחייב, כזה שיביא שינוי, יציאה מאזור הנוחות, ויתור על כוחניות ואגו כדי לעבור תהליך של מעבר מהמצב המצוי לרצוי שיוגדר כבר במפגש הראשון.

ההזדמנות בטיפול המשפחתי

טיפול על ידי משפחה מטפלת מהווה מסגרת תומכת, מאפשרת לכל אחד מהשותפים בדיאלוג לייצר עבור עצמו ועבור יקריו דרכים מעשיות, אפשריות מתוך התחשבות, קבלה ומתן מקום לכל אחד ואחת על פי חוזקותיו.

המעוניינים להבין יותר, למקד את הדרך המתאימה עבורכם ועבור משפחתכם בכל הקשור לטיפול משפחתי, מוזמנים ליצור קשר 0503117123
אל תישארו לבד.
הסתכלו במראה ושאלו עצמכם:"האם עשיתי כל שתלוי בי?"

מוזמנים לפנות בכל שאלה חייגו עכשיו 050-3117123 או צרו קשר

אולי תרצו לקרוא..

WhatsApp chat
Call Now Button דילוג לתוכן